Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet itthon kapni önterülő...

Anettbp kérdése:

Lehet itthon kapni önterülő kádzománc festéket?

Figyelt kérdés
Fel szeretném újítani a kádunkat és láttam egy youtube videót, amiben a pasi ilyen önterülő zománcfestéket használt. Irtó egyszerűvele dolgozni, viszont a videó külföldön készült és eddig hiába kutakodtam, nem találtam ilyen festéket. Ötlet?

2022. dec. 30. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok szakértő de


Azt ugye tudod hogy a kádra a zománcot ugy produkálják hogy ráégetik?


Olyan nincs, nem lehetséges hogy csak beleöntöd a kádba a festéket és késza zománc:)

2022. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Kád zománc néven találsz. Itthon is foglalkoznak ilyennel, illetve van rá festék.
2022. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Kádra lehet kapni zománcot, de ha önterülő lenne, akkor lefolyna az aljára ;), megfelelően elő kell készíteni, és szórópisztollyal felhordani. Persze ez hozza magával, hogy mindent le kell takarni a fűrdőben. Ha úgy csináltatod, akkor árban nem feltétlenül éri meg, mert van, hogy annyiba kerül mintha vennél egy új kádat.
2022. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2022. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ezt az önterülést hogyan képzeled el? A kádak kialakítása olyan, hogy a benne lévő bármilyen folyadék a lefolyóba folyik.
2023. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2023. jan. 4. 07:58
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Amit az a fickó csinál az egy gányolás, mégcsak ki se maszkolta a csempét, ami szerintem a minimum ilyenkor, meg úgy burogatja rá a festéket. Ebben semmi önterülő nincs, minden festék így viselkedik ekkora mennységben kiöntve, csak éppen lehet hetekig nem kell abban a kádban fürdeni, olyan vastag lesz a réteg. Festőhengerrel is el lehet érni ilyen simaságot
2023. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
69%

Sokféle kádfesték van, van spray, dobozos, dobozos A,B komponensű,

Van amit csak fújni lehet (spray), van amit lehet ecsettel vagy kompresszoros pisztollyal fújni.

Van ami műanyag kádhoz való (akril), és van ami lemez, öntöttvas kádhoz való.

A spray festékekről nem olvastam jót, lekopik a felületről és foltos lesz, vagy besárgul(egyik másik nem is bírja a fertőtlenítőszereket).


Én Egrokorr Renova kádfelújító zománc A,B komponensűt vettem, jónak tűnik (lábaskád fotó van a dobozon ez való a fém kádakra (lemez, öntöttvas)!


A másik Egrokorr Renova Akrilkád festék műanyag kádakhoz való!


Ui.: festés előtt csiszolást,portalanítást, zsírtalanítást meg kell csinálni! Én elektromos marokcsiszolóval csináltam, különféle szemcseméretű csiszolópapírral.

2023. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!