Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért csinálják azt sokan,...

Miért csinálják azt sokan, hogy felszedik a szőnyegpadlót, raknak le hidegburkolatot, aztán meg vesznek rá szőnyeget?

Figyelt kérdés

Vagy a konyhában/előszobában is felszedik a linóleumot, lerakják a járólapot, aztán rájönnek hogy az hideg és ott is vesznek rá futőszőnyegtől kezdve minden bizbazt?

Ennek mi értelme?


2023. jan. 1. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha van fűtés a házban, a jarólapnak sem kellene hidegnek lennie.

Mondjuk konyhában szőnyegek semmi értelme, biztos könnyen kijön belőle az ételmaradék. 😀

2023. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat 1-es nalunk van futes, 22 fok van, de brutalisan hideg a jarolap. Csaladi haz, en meg nem talalkoztam olyannal, hogy padlofutes nelkul meleg lett volna a jarolap.

Csak lakasban, ami nem foldszintes, mert nyilvan alulrol futik.

Konyhaban es eloszobaban nalunk nincs szonyeg, ertelmet nem latom, mert 2 perc alatt koszos lesz szerintem,kimosni meg naponta nem tudod. Nappaliban van, de a gyerek a foldon ulve jatszik, miatta muszaj, habar ott a parketta nem annyira hideg szerencsere, mint a jarolap.


A padloszonyeg szerintem nem tul higienikus, en is felszednem. Keptelenseg mindenhol takaritani normalisan es gyakran, rettenet sok kosz, por beleragad.. Linoleum meg olyan igenyleten, nem is divat manapsag.

De ezt a konyha-eloszoba szonyegezest en se ertem 🤷‍♀️

2023. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert szebb, könnyebben takarítható és egészségesebb a darab szőnyeg, mintha az egész helyiség szőnyeg lenne.

Nincs hideg, de otthonosabb, esztétikusabb.

Egy jó szőnyeggel, függönnyel teljesen fel lehet dobni egy helyiséget.

2023. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #2-es is írta, a padlószőnyeget lehetetlen igazán tartósan kitakarítani, így az előbb-utóbb tele lesz kosszal, mégha a színétől függően esetleg nem is látszik rajta annyira. A parkettát/lamináltat nem igazán ajánlott vízzel mosni, a járólapot viszont gyors felsemeprni és időnként akár felmosni is. Ha netán bejutna valami tartósabb bogár, amit vegyszerrel lehet likvidálni, akkor is egyszerűbb dolgod van egy járólap esetén, utána meg alaposan felmosol és kész is.

A helyiség funkciójától függ, hogy érdemes-e szőnyeget tenni rá. Esztétikailag mutatósabb egy szép kellően nagy szőnyeg, főleg egy nappaliba. Ha gyerekek is vannak, akkor ők gyakran szeretnek a földre kuporodni, ott a hideg ellen jobb, ha tesznek rá szőnyeget.


Konyhába szerintem csak a filemesek vagy az ingatlanosok tesznek ideiglenesen a képek elkészültéig szőnyeget, nem praktikus. Előszobába már láttam, főleg idősebbeknél, akik féltek, hogy a járólapon könnyebben megcsúsznának, ezért ők használtak futószőnyeget.


A lényeg, hogy a járólapra terített szőnyeg akár évente többször is elvitethető a tisztítóba /kertes házban élők persze maguk is kimoshatják/, és ott tényleg kimosódik belőle a kosz, nem csak lerakódik az aljára.


Az egyetlen gond, hogy ha rosszul választasz színt vagy kopássálóságot vagy csúszásmentességet, akkor költséges lesz a korrekció.

2023. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

láttam ezt azt a padlóval kapcsolatban, néhány ötletet átvettem.


Blokkház földszinti lakás, alatta jéghideg, nyitott pince.. A lakás alulról nagyon hideg, a hőérzet pocsék. Aztán kísérleti célból(inkább bemutató jelleggel)az egész lakást(fürdőt kivéve) lepárnafázták, a hibákat kijavították, majd 5 cm-es hungarocell lapokat raktak le. Rá fólia, légbuborékos fólia, és valami hangtompító szövet..erre fektették a laminált parkettát, a szobákba, ide-oda szőnyeget..


Az élmény leírhatatlan...


A hidegburkolat alá is lehetne 5 cm-es hőszigetelés, és máris barátságosabb a lakás.


Folytatták a kísérletet, és a mennyezetet is leszigetelték..egyedül a felső lakó reklamált, mintha hidegebb lenne a padlója..(hidegebb is lett jóval).

2023. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
A hungarocellel padlót nem biztos, hogy szigetelnék. Eleve 30 év körüli élettartamot írnak a zömének, többet csak a homlokzati szigetelésnél, ahol semmilyen súly nem nehezedik rá. Padlónál a stabilitás elég fontos ahhoz, hogy ne kockáztassam, hogy egy része egszercsak besüpped. Most egy lamináltat lehet, hogy elbír, de egy járólapot és nem raknék hungarocellre meg buborékos fóliára. Ha van olyan gyártó, ami a nevét adja hozzá, hogy ő ezt felelősséggel vállalja, javasolja, az más, de én még ilyenről nemigen hallottam.
2023. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Meselj, mi tortenik a hungarocellel 30 ev alatt a beton alatt?


1 eve szedtem fel egy betont ami ala hungarocellt tettek, raadasul szabalytalanul mert semmi folia nem volt kozotte. Ettol fuggetlenul 30 eves kb, es semmi baja nem volt.

2023. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves #7-es!


Arra gondoltam, hogy a nagy súly összenyomja, és ezt a beépítettsége miatt menet közben nem fogjuk látni. Most, ahogy a kommented miatt utánaolvasok, pl. ilyet találtam: "A termékeket különböző sűrűségűre tudják habosítani, ami az anyag terhelhetőségét és hővezetési tényezőjét is nagymértékben befolyásolja." ( [link]


Arról meggyőztél, hogy megfeleő fajta választásával ez a veszély nem életszerű.

#6-os voltam

2023. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, lepesallo polisztirol kell ala. Sarga csikkal jelolik.
2023. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert a leragasztott szőnyegpadlót nem tudod felvenni és kiporolni. Egy szőnyeget, amit év közben porszívózol rendesen, de húsvétkor és karácsonykor kiviszed kiporolni, elképedsz, hogy mennyi por marad benne alapos takarítás során is...
2023. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!