Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi csúnya csempézést fel...

Régi csúnya csempézést fel lehet úgy újítani, hogy nem verem le a régit helyette inkább rácsempézek egy újat?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 07:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Vízálló SPC burkolatra gondoltam. Hallottatok már róla?
2023. jan. 6. 07:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
létezik csempefesték is.
2023. jan. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó állapotban van az eredeti csempézés, szilárdan tapad a falhoz, akkor simán rá lehet burkolni még hagyományos kerámiacsempével is (mi így csináltuk).

Többször hallottam már az SPC-t emlegetni, szerintem pont ilyen csempeleverés nélküli felújításokra találták ki, de személyes tapasztalatom nincs vele (engem is érdekelnének az olyanok válaszai, akik ismerik).

2023. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha a pára be megy alá, sz2rr2 penészedik
2023. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha régi és csúnya a csempe akkor lekell verni
2023. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha 2-3mm-nél nincs nagyobb eltérés, akkor simán... Aki azt gondolja, hogy mögötte penészedni fog, annak fogalma nincs arról, hogy miről is van szó. :)

Fogj egy hosszú vízmértéket és nézd át az egész felületet, ha nagy eltéréseket nem tapasztalsz, akkor simán fel lehet rá tenni. Csempét egyébként nem feltétlen, csak k...ra bátran ráteszik egyesek, de az a helyzet, hogy a legtöbb régi csempe, még ha ragasztóval is van feltéve, az sem tűri el 2 csempe plusz 1 réteg ragasztó együttes súlyát, nagyobb és vastagabb burkolólapok súlyát pedig esélytelen, hogy elviselje! Nem pár nap nem is pár év múlva, de garantáltan előbb-utóbb le fog válni! SPC viszont olyan könnyű, hogy nem okozhat ilyen gondot.

Lényeges, hogy megfelelő ragasztót használj, Mapei Ultrabond Eco MS 4 LVT! Nem lesz egy olcsó történet, de a sittet megúszod, az biztos. Szintén lényeges, hogy azoknál a részeknél, ahol tartósan víz érheti a felületet, mint pl. zuhanynál, ha az épített (értsd nem hátfalas) ill. kád körül, okvetlen kell használni vízszigetelést! Szép nevén: vízszigetelő és feszültségmentesítő lemez! Ezt szintén ragasztóba kell ágyazni, megköt, majd mehet rá a 2. ragasztó réteg ami már az SPC-t fogja. Amennyiben a kád/zuhany körüli csempe és a fürdő egyéb részein lévő csempe egy síkban van jelenleg, akkor lényeges, hogy a kád/zuhany körül kezdj el burkolni, mert ez adja majd a síkot, innen kell továbbhaladni, értelemszerűen a vízszigetelőlemez miatt és a 2 réteg ragasztó miatt a sík egy picit kintebb lesz, azért kell ezzel kezdeni!

2023. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem hinném hogy nagyon lenne függő, víz meg derékszög normálisan a falvakban ..
2023. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!