Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne az alábbi...

Mennyibe kerülne az alábbi lakásban egy hűtő-fűtő klíma a beszereléssel együtt?

Figyelt kérdés
Lakásvásálás előtt állok, az alábbi lakás nem annyira drága, de az ingatlanos azt mondta, hogy a kazánnal sok a baj, nem valószínű, hogy javítható. Így ha megvenném, mennyi összkiadással kellne számolnom, ha a lakásba klímát tetetnék?

2023. febr. 2. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Melyik lakás? Illetve biztos lakás nem ház? 🤔

Amugy sok tényezős mikor építették milyen állapotba vannak a vezetékek? Hány amper van bekötve ? Hány szoba hány nm2 a lakás? Vagy egy db klímát szeretnél csak?

2023. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy fűtő klíma beszereléssel együtt 400 ezertől felfelé.
2023. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gázzal belefértek a keretbe, akkor inkább kondenzációs kazánt vegyél.

Én szeptembertől november végéig klímával fűtöttem az új építésű házat, mert vártam a gázórát. Nekem fűtésre optimalizált klímám van Midea All Easy Pro. Szépen befűtötte a házat, a kültéri hangját a teraszról nem is lehet hallani, pedig 3 méterre van tőle. Bent is viszonylag csendesen dolgozott, főleg a csendes üzemben. Nekem hosszú távon fájt tőle a fejem. Hiába volt minimális a kifújt légáramlata, és ezen kívül úgy volt beállítva a gép, ahol ember van, oda nem fúj. És az állandó minimális zúgása egy idő után nagyon zavaró volt, ha jól emlékszem 19 dB, ami nem is sok klímáknál.


Majd beindult a gázkazán, és összehasonlíthatatlan a komfortban!


Persze, aki spórolás miatt csinálja annak biztos megéri. De az olyan kényes egyéneknek mint én, nagyon nem vált be.


Az autóba mindig megy a klíma, tehát nem vagyok ellene.

2023. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@3

Az a baj a midea klímákkal, hogy konkrétan azon a frekvencián üzemel mint az emberi agy, és ezt büszkén hirdetik. Nekünk Daikin klímánk van, semmi bajunk tőle, mikor kint 10+ fok van akkor azzal fűtűnk, csak az extrém hideg esetén a kazánnal. A kazánnak konstans hatásfoka van, a klíma viszont minél melegebb van kint annál boldogabb

2023. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem addig senki sem fog tudni válaszolni amig nem tudjuk hány légköbmétert kell befűteni, hány helyiségről van szó, hány beltéri egységet kell felszerelni, a beltéri egységektől milyen távolságra lesz a kültéri egység, kell-e bővíteni a hálózatot, stb..
2023. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!