Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az erkélyajtó és a keret közt...

Az erkélyajtó és a keret közt lett egy kb 2 mm rés,amin vág be a hideg.Mi a francot tehetek most? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
5 emeletes társasházban kb 1 éve lettek új műanyag nyílászárók cserélve. 1 -2 napja vettem észre miután hallottam egy fura hangot,vmi kattanást vagy nem is tudom. Tavasszal is már észrevettem , hogy az ajtó egy részén nem illeszkedik tökéletesem,de csak nagyon vékony volt a rés és egy kis szakaszin csak.Akkor fel is hívtam őket, mondták, hogy majd kijönnek,ezt eljátszották 2x3x, aztán feladtam és feledésbe merült.De most ez így elég gáz, hogy ennyire nagy a rés és jön be a hideg. 3 év garancia van rá,visznont csak egy megrendelő lapom van,meg a teljesítményes papír.
2023. febr. 13. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ajtókereten, a függőleges belső oldalakon van pár fém "billentyű", ezek imbuszkulccsal elmozdíthatóak, velük lehet beállítani a zárt állapot szorosságát, azt hogy mennyire feszüljön egymásnak az ajtó és a keret. Én ezekkel próbálkoznék, ha nagyon nem akar kiérni a szakember. Azt mondják, nem jó hőszigetelő szalagot ragasztani a felületek közé, mert maradandó deformálódást okozhat, de végső esetben egy szivacs csíkot én odaragasztanék a réshez.
2023. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát csak be kell állítani,annyi lehet a gond? Erre is vonatkozik a garancia szerinted?

Bocsi, nő vagyok, és nem értek hozzá.

2023. febr. 13. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem vonatkozni kellene rá a garanciának, sőt beállítva kellett volna átadni a beépítőknek, úgy, hogy eleve tökéletesen záródik. Persze van rá esély, hogy ez megtörtént és azóta vetemedett el kissé az ajtó, végül is kapott már meleget, hideget.
2023. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.Akkor annyira nem esek kétségbe még.
2023. febr. 14. 00:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki kell hívni a gyártót ill. beszerelőt, hogy javítsa ki.
2023. febr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ez bőven garanciális probléma. Hívd a beépítőt.
2023. febr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!