Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektroozmótikus falszárítás/v...

Luftos kérdése:

Elektroozmótikus falszárítás/vízszigetelés mennyire hatékony módszer?

Figyelt kérdés

50-es években épült vályogházam van, ahol vissza-vissza térő probléma a vizesedés és a penész. Főként az ház északi oldalaival van probléma. Olvastam erről az elektroozmótikus vízszigetelésről, de egy kicsit kételkedem benne, viszont a többi módszerhez képest ez tűnik a legköltséghatékonyabbnak és ez járna a legkevesebb bontással. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban vagy esetleg más fajta szigetelést ajánl, ami biztosan beválik.


A válaszokat előre is köszönöm!



#vízszigetelés #elektroozmózis
2023. febr. 22. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Én valamikor régen utólagos falszigetelési módszerekkel foglalkoztam, még akkor, amikor ebben sem tapasztalat, sem előzmény nemigen volt.Már akkor úgy ítéltem meg, hogy az általunk használt módszerek( vandex tömítőanyaggal való furattelítés,passzív elektródás szigetelés- ez olyan, hogy a természetes elektroozmotikus folyamatba avatkozik be olyan módon, hogy a behelyezett elektróda, ami lehetőség szerint leginkább a függőlegeshez közelít, megfordítja ezt a folyamatot.)főleg a rendelkezésre álló pénz elköltésére volt a leginkább alkalmas, szigetelésre kevésbé.Ami valóban érdekesnek tűnt, azt nálunk úgy tudom, nem alkalmazták, az aktív elektromos szigetelést, ami ebbe az elektroozmotikus spontán rendszerbe elektromos áram betáplálásával avatkozik be, magyarul állítólag megfordítja a folyamatot.Szerintem ez esetleg működhet, ebben látok logikát. De az egyetlen, valóban használható eljárás szerintem a falátvágás, és megfelelő szigetelő közeg beépítése. De a már kialakult vegyi folyamatokat így sem lehet visszafordítani, tehát a salétromosság marad, a vakolat meg nem, attól függetlenül, hogy vizet már nem kap.
2023. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy nem vet fel a pénz, ha vályogházban laksz.

Létezik egy filléres (2-3 ezer Ft-os) módszer ami nálam bevált.

Ha érdekel, akkor privátban megírom.

2023. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves 2 es engem is érdekelne. Köszönöm .
2023. febr. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!