Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel lehetne tompítani az...

Mivel lehetne tompítani az áthallást?

Figyelt kérdés

Panelban lakok, földszinten, sajnos vasbetonból vannak a falak. Több mint egy éve minden egyes nap szétveri valamelyik tulaj a lakását (tehát nem mindig ugyanaz a személy). Aki lakott már panelban, az tudja, hogy annyira áthallani, mintha közvetlen mellette vernék a falat éppen... Itthon nem lehet pihenni egyáltalán. Reggel 7-től megy a vésés, kalapálás minden egyes nap. Most közvetlen felettem (is) bontanak megint, pedig tavaly teljes felújítást végeztek (télen sarkig nyitott ablaknál, nálam meg lehetett fagyni...). Nyilván vitázni fölösleges, ez nem is célom.

Esetleg hangszigetelés mennyiben segítene? Kb 50nm-es a lakás (ezért nem is értem mit lehet évekig vésni meg kalapálni folyamatosan), de csak a szobákat szeretném ha élhetőbbek lennének.


Költözzek tanyára és egyéb frappáns ötleteket mellőzzük légyszi, ha tehetném nyilván nem panelban hallgatnám folyamatosan a bontást...


2023. márc. 21. 08:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha tehetném én is felújítanám ezt a lakást, szóval ráfér szinte mindre, ezt nem vitatom. Viszont jó lenne pihenni itthon, az állandó zajok nélkül és erre keresek megoldást.
2023. márc. 21. 08:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak panelban, ez bármilyen tömbhazban esélytelen.

Ráköltesz egy csomót, jobb nem lesz, de annyiból el is költözhettél volna.

2023. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszer én is fogtam ki egy ilyet szerencsére csak albérlet volt de az az egy év míg ott laktam mindig valaki neki állt… azt hittem agyvérzést kapok… mivel én fordítva dolgoztam értem hogy csak 6 ig furhat faraghat de én meg 4 re mentem dolgozni szóval az egész pihenés időmbe azt hallgattam, hogy vernek valamit, akkor telt be nálam a pohár mikor még szombaton is csinálták vasarnap meg nem na oké de én akkor is dolgoztam… tudom, hogy neki is vannak jogai és értem de akkor megfogadtam, hogy soha többé panel én valahogy szabályoznám hogy ki mikor mennyit püfölhet mert tényleg van ami már életetlen. Amugy sajnos szigeteléssel nem sokra mész mivel a falak vezetik, a hangot.
2023. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Füldugó.
2023. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!