Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jelenlegi árakon mennyibe...

Jelenlegi árakon mennyibe kerülhet egy ilyen könnyűszerkezetes/beton terasz lépcsővel?

Figyelt kérdés

Például ez: [link]


Vagy ez: [link]


Nagyságrendileg érdemelne, aki kicsit otthon van a mai ácsolás árakban.


Ugyanez beton verzióban is érdekelne (beton oszlopok + koszorú), fa korlát, könnyűszerkezetes lépcső.



De, harmadikként acélszerkezetes opcióra is gondoltam.


Aki kicsit jártas, tudna segíteni az anyagárakat illetően?


Kb 15 négyzetméteres teraszt teretnék építeni 3 méter magasan, lépcsővel.


Tényleg nagyságrendileg érdekelne főleg, hogy egyáltalán benyújtsam-e a tervezőnek az igényt.


2023. márc. 27. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan nehéz megmondani, mert nagyban függ attól, hogy mit ír majd ki a tervező, de látatlanban, a mostani anyag és munkadíj árak mellett, szvsz 3-4 millió alatt egyik sem fog kijönni.

Faanyag horror, vasanyag szintén.

2023. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Na igen, a tervezővel még nincs egyeztetve a dolog, csak felkerestem aki a házat is tervezte, hogy hajlandó-e foglalkozni ezzel, mondta hogy persze, ha van végleges elképzelés, keressem bátran. Első körben én ragaszkodtam volna a könnyűszerkezetes megoldáshoz, de ismerősök elkezdtek lebeszélni, hogy folyamatos komoly karbantartást igényel, ha fából készül.


Lépcsőből néztem még gipszbeton lépcsőt, ami a neten fellelhető árak alapján igen kedvező, kb 6-800.000 Ft. Leírás szerint kültérre is jó, de nem vagyok benne biztos.


3-4 millió még baráti is lenne talán-talán, de afelett nem nagyon vágnék bele. :(


Egyébként van kőműves a családban, ha nem is sokat, a munkadíjból tudnánk valamennyit spórolni, tud enaplózni is.

2023. márc. 29. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezelt fából, minőségi festékkel lement, 2-3 évenkénti tisztességes karbantartással nem lesz vele gond.

Persze a beton ilyen téren igénytelenebb, de itt meg szempont lehet az is, hogy a könnyűszerkezetes meg van 1-2 hét alatt, míg betonból készültnél csak a beton száradására várni kell 1 hónapot, majd utána belekezdeni a burkolásba stb.


Bármelyiket is választod, ha bele kezdesz végül.. ha egy dolgot tanácsolhatok. Beton esetén a burkolat alá érdemes vízszigetelő lemezt (vagy vízzáró feszültség mentesítő lemezt) tenni, fa esetén pedig mondjuk WPC vagy 1. Osztályú Borovi teraszburkolaton gondolkozni. Drágább, ugyanakkor jobb egyszer beruházni, mint 5 év után felverni az alját, vagy cserélni a teljes fa burkolatot.

2023. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! A betontól sajnos még vonakodom, pont amiatt amit írtál, ráadásul a kivitelezés is hadiállapotokat teremtene a kertben, betont keverni, stb..


Lehet mégis kapható vagyok a fára, főleg azért mert a gyorsaság is szempont, hamar járható legyen, plusz látom hogy usa-ban, skandináv országokban minden deck, kiülő, terasz fából készül, és köszönik szépen, jól megvannak vele.


Igen, a WPC-t már néztem, ugyanazt szeretnék majd a kerti kiülőre is.

Hát jó, gondolkodom.


Esetleg nincs valami kiskapu, hogy Szlovákiából rendelni a faanyagot? Vagy ez a hajó is elment, mindenhogy vészesen drága?

2023. márc. 29. 12:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!