Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » HAJDU Z-80 ERP bojler alatt...

HAJDU Z-80 ERP bojler alatt mennyi helyet érdemes hagyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tetőtéri fürdőbe tervezünk bojlert, így a hely az kicsit necces. Hány centit érdemes hagyni a bojler és a padló között ahhoz, hogy normálisan karban lehessen tartani?

2023. ápr. 6. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint egy 60 cm illik alatta hogy ki lehessen takarítani, de jó helyen lévő bojlerrel még nem találkoztam.
2023. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.5 méter. Lehet 1 méter is, meg 60cm is, úgy is kilehet takarítani, de hogy én nem vállalnám, az biztos! Biztos, hogy nem térdelnék a bojler elé azért, hogy szó szerint tökig vizes legyek! Ha Te tartod karban majd, az más, akkor teheted 60-ra is, úgy is max. átöltözöl!

A 80-as Hajdu 70cm magas, még ha tetőtér is, egy 2.3-mas belmagasság gondolom én van. Ha feltolod teljesen, akkor bír 1.5 méter lenni alatta!

2023. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! A kémény miatt van nehezen kihasználható kis rész, nagyon jó lenne ha odaférne. Ott 40 cm lenne alatta. Az nagyon gázos lenne? Másik megoldásként vízszintes bojleren gondolkodunk, mert az is beférne egy amúgy ki nem használt helyre, így nem lenne útban.
2023. ápr. 7. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:
38%

40cm az nagyon kevés. Senki nem fogja vállalni a kitakarítását!

Vízszintes bojlerrel az a gond, hogy kb. fele annyi melegvizet tud biztosítani mint az ugyanakkora méretű függőleges bojler. Nem tudom mik a lehetőségek, de ha hívsz egy víz szerelőt, akkor Ő a helyszínen többet tud mondani, mint mi látatlanban. Lehet tud olyat javasolni, amire Ti nem is gondoltatok.

2023. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!