Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Igénytelenségnek számít, ha...

Igénytelenségnek számít, ha nem újítok fel semmit amíg nem muszáj, pedig lenne rá pénzem?

Figyelt kérdés
30 éve lakom itt, akkor fel lett újítva az ingatlan, azóta csak lényegében a nyílászárók és konvektorok lettek cserélve. Szóval nem "trendi" a berendezés, de nekem megfelel. Pl. a fürdőszobában is még a régen divatos színes (kék) színű szaniterek vannak, de semmi bajuk, csak régiek. Baj, hogy nincs igényem arra, hogy 30 év után felújítsam a házat?

2023. máj. 17. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én pl. a vele járó felfordulást utálom nagyon, ezért nem szívesen nyúlok hozzá bármihez.

2023. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Csak akkor igénytelen, ha retek van. De még akkor is a te otthonod, neked kell jól érezned magad benne, nem másoknak. 30év után azért néhány dolgot érdemes kicseréltetni, de azt is leginkább rezsicsökkentés szempontjából. Vagy életvédelmi okokból. A 30éves elektromos hálózat gondolatától konkrétan a hideg futkos a hátamon. Kazánt, bojlert egyebeket, meg ugye minimum karbantani kell, ha cserélni nem is.
2023. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Azert mert valami idos lehet szep,tiszta es igenyes is neked kell tudni mennyire felel meg te élsz ott.
2023. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ha rendezett, akkor nincs baj vele.
2023. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kitana. ***** válasza:
100%

Ha tiszta, nem vagy igénytelen. A megfelelő tisztaságra figyelnék, hogy ne 10 éves zsír legyen a konyhában a csempén, a fürdő vízkőmentes, stb. Ezek miatt 30 év alatt ocsmányul tud kinézni egy lakás, mert ha nem takarítasz alaposan, akkor nyilván halmozódik a retek és akkor már ottmarad a kosz akkor is, ha egyszer átmész rajta.

Az, hogy nem tükrözi a lakás a mai trendeket, az még nem az igénytelen kategória.

2023. máj. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem számít igénytelenségnek, sőt most úgyis divat a retrózás.

Egyébként én is csak akkor dobok ki valamit ha elromlik, most amiatt hogy régi még biztos nem veszek újat. Én pl 2019-ben cseréltem le a régi nagy képcsöves tv-m akkor is csak azért mert elromlott. Ráadásul a régi cuccok - mint itt is látjuk- nagyon sokáig bírják az új már nem fogja addig.


2.-es írta "30év után azért néhány dolgot érdemes kicseréltetni, de azt is leginkább rezsicsökkentés szempontjából."

Hát szüleim 10 éve lecserélték az akkor kb 25 éves orosz hűtött, mert az új majd kevesebbet fogyaszt, de amúgy semmi baja nem volt. Meg is bánták. A fogyasztás csökkenés ugyan megvolt, viszont amit megspóroltak azt 7 év múlva egy újabb hűtőre költötték mert meghalt... A szerelő azt mondta hogy örüljenek, mert átlagban 5 év a működés. Ja és ráadásul kint kell kerülgetniük a konyhában, mert a kamrában télen nincs meg a 10? fok, így nem indult el. (A régi orosznak ilyen baja se volt)


A Bojler, /kazán karbantartás viszont valóban indokolt.

2023. máj. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem, amíg tiszta és ép minden, addig egyáltalán nem igénytelen. Szóval nincs penész, elszíneződes, felmart zománc, szettöredezett csempe, kihullott fuga.

A "lecserélem mert már nem tetszik" dolog csak a fogyasztói társadalom fassága.

2023. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked megfelel, nincs vele semmi baj. Én úgy érzem magam ilyen helyeken, mint valami szoci filmben, így én felújítanám, de ez én vagyok. Alapvetően ha tisztaság van és mondjuk vendégségbe mennék hozzád, engem nem zavarna.
2023. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem. A tárgyakat, iparcikkeket addig kell használni, amíg betöltik funkciójukat. Persze vannak pl. bútorok, amiknél nem érdemes megvárni a teljes lepusztulást, mert akkor végleg menthetetlenek lesznek.
2023. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!