Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hungarocel beltéri hangszigete...

Hungarocel beltéri hangszigetelésre?

Figyelt kérdés
Üdv! Nem rég költöztem albérletbe. Nagyon tetszik, csak sajnos korábban 1 lakásból csináltak kettőt, és a mostani nappalim másik oldalán valaki más lakik. A korábbi elválasztó ajtót gipszkartonnal, és üveggyapottal választották el, azonban se az, se a válaszfalak nem szigetelik a hangot túlzottan (pár napja este a szomszéd normál hangerőn tv-zett, és percenként 1-2 szót még értettem is a műsorból). Mivel hébe-hóba szeretnék pár ismerőssel hétvégén iszogatni, zenét hallgatni, szeretném ezt orvosolni, hogy mégse legyen rossz a viszony a szomszéddal. Első ötletem az volt, hogy 100*50*5 cm-es hungarocel paneleket ragasztok fel a teljes falfelületre (ezt leglettelem, majd lefestem), így kb 100-130e ft-ból meg is úsznám. Ennyit megérne a dolog. De vajon ez valóban elég lenne? Nyilván nem Metallica tribute koncertet tartanék a nappaliban, de örülnék, ha a saját szolíd kis jbl charge 3-amon, ha 70%-on szól a Linkin park, a szomszéd nem kelne rá fel. Mivel nem saját tulajdon a lakás, így sokat nem akarnék költeni erre. A témához alapvetően hülye vagyok (ez gondolom, már a kérdésből is látszik), így bármilyen tanácsot szívesen fogadok (a "költözz el"-t leszámítva :D). Előre is köszi!

2023. máj. 19. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A hungarocell nem jó hangszigetelő.Ide laza szerkezetű kell,mint a kőzetgyapot.
2023. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noren1989 ***** válasza:
57%
Vagy esetleg a jóöreg tojástartó.
2023. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
ha körbetekered az egész lekrészedet hangszigetelő anyaggal még akkor is max 10% tompít
2023. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

a hungarocell az pont nem jó...a kőzetgyapot jó lenne, de szemetel, nehéz vele tisztán dolgozni...

Egyik obiban láttam stúdiószigetelő szivacs"tojástartót" ennek a feladata a hangszigetelés... kb 50x50-es szivacs lapok, csak fel kell ragasztani a falra, ajtóra,stb...


A csend garantált.

2023. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy szokták ezt, hogy gipszkarton (lehetőleg hangszigetelős), a fémvázát is függetleníteni kell a padlótól és a faltól valami alátéttel, és légmentesen kell zárjon a gipszkarton. Gipszkarton mögé valami nagy sűrűségű anyag, tipikusan sima kőzetgyapot, amerikaiak vinil lapot is használnak (mass loaded vinyl), és akár lehet több ilyen légmentesen zárt réteg is. Fontos, hogy faltól falig legyen, pl. Laminált padlót fel kell ott szedni. 10-15 centit el fog venni a szobából. Valakinek abszolút beválik, másnak nem.

Keress rá Index fórumon:

[link]


YouTube-on is van sok vidi, amerikai videók is ajánlottak, abból sokkal több van, és ők profik ebben a témában, mert náluk a könnyűszerkezetes épületek vannak, sokszor DIY csinálják a falakat.

2023. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy érdemes hozzá tömítőanyagot is nézni, kinyomópisztollyal adagolható cuccról beszélek
2023. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Albérlet? Úgy fog kivágni a tulaj, ha szétbarmolod a falat, hogy csak leshetsz


[link]

2023. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ezek a panelek meg nem erre valók, hanem hogy ne legyen interferencia, vagy épp visszhang
2023. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz anyagokkal lehet hangszigetelni. 2-3 réteg gipszkarton, a profilok között sűrű (lépésálló) kőzetgyapottal. A réseket nagyon alaposan el kell dolgozni, alátétszivacs kötelező.


A falra ragasztható szivacsok NEM hangszigetelők, visszhang csökkentő szerepük van.

2023. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A csatolások és a nyílászárók semmit se javulnak attól, hogy végigjátszod az életedet hangszigetelőnek árult táblákkal. Mint minden szakmunka esetében, itt is a tervezés dönti el a paramétereket.
2023. máj. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!