Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházban az udvari beton...

Társasházban az udvari beton alatti strangelzáró és a lakásban levő vízóra közötti csőszakasz az magántulajdon?

Figyelt kérdés

2023. máj. 22. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Elvileg nem az,de az alapítóokiratban rendelkezni kell..kellett erről
2023. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Általaban a főmérő utáni elzáróig a vízműé a hálózat. Onnan a mellékmérőkig a tarsasházé.
2023. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A főmérőig( 1 jó nagy óra) a vízműveké. Ettől a főórától a házon belül a mellékóráig (pl a te órádig) a ház közös alapvezetéke.

A te órádtól meg a te csapjaidig pedig a te tulajdonod.

Ez szokott lenni 99%-ban.

2023. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzá teszek, hogy a te vízórád előtt közvetlenül(!!) kell lennie egy elzárónak szerelvénynek. Ez 1 alap szabály, és plomba védi a bonthatóságot,ez így szabályos.

Ha meg te nálad van itt még 2-3 méter az elzáróig akkor az itt nem szabályos bekötés, és vitatható a cső hovatartozása.

Társasházról beszélek.

2023. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen ez a belső vízórám alatti kék mofém vízcsap.

Úgytudom én is, hogy innen kezdődik a saját tulajdonom, a közös képviselő leveléből idézek.


" A folyosón látható ázásról korábban már beszéltünk (kb 1 éve először).

Azóta sajnos eszkalálódni látszik a probléma. Az ázás rajzolatából adódóan szinte biztos, hogy ez nem felszívódó talajnedvesség, mivel nem a lábazat aljától indul, hanem kb 50cm magasságban jelentkezik. Valamilyen cső szivárgás lehet falon belül (akár egy benn maradt régi nyomó vezeték, nem tudom most milyen célt szolgál az eredeti rajz szerinti mosogató helyiség).

A hibát kérem 30naptári napon belül feltárni és javítani szíveskedjen.

Ennek elmaradása esetén a közös tulajdon megóvása érdekében kénytelen leszek hivatalból intézkedni, és amennyiben a hibahely a leágazsi pont után van, a feltárási javítási költséget kiterhelni. "


Ezt megteheti amit leírt?

(nem kellene ehhez előbb valami közgyűlés vagy ilyesmi?)


Az általam használt vízórás vezeték, mégcsak nem is a falban fut, végig falon kívül szerelt. Akkor is az én tulajdonom lenne?

2023. máj. 22. 20:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgyértem az a másik amelyik az ázást okozza, külön strangon van, és nincs rajta vizóra.
2023. máj. 22. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:

1.Jogilag!!!! Ha neked van a plombált vízórád előtt 1 elzáród akkor az előtte lévő rész nem a te csöved,.. hanem a házé, és akkor a háznak kell megcsináltatnia hisz az ott 1 közös vezetékrendszer. Mindegy hogy leágazás vagy kanyar van ott, vagy egy T idomból kapod. Az sem számít hogy van ott egy strang vezeték elő elzáró, hiszen abból kapják TE, és a feletted lakók is a vizet. Te a saját le Plombált csap-vízóra kötés után után részért tartozol felelősséggel ! És Pont.....


2.Te 100% biztos vagy benne hogy nem lehet egy konyhai fali vezetéked lyukas, ,vagy pl zuhany kabinodból eredhet a szivárgás. Én nem látom sehogy sem a lakásod vízvezetékeit, így fingom sincs hogy mi csöpög, vagy szívárog ott...még csak 1 vizuális alapom sincs.


Tanácsom: kérj meg egy helyi szakit akit te hozol(!!),, hogy próbálja meg beazonosítani a hiba forrását, és persze mutassa meg a közös képviselő neki is a hibát, vagy legalábbis a nyomait. Talán ő okosabb lesz,és nem fogsz belerokkanni, ha kér mondjuk 5-eft-t egy ilyen átnézésért.

De mondom Jogilag, az 1-es rész a mérvadó!

2023. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es, az a helyzet, hogy egyetlen egy vezetékem sem megy a falban, mind falon kivül szerelt ami a vizórámról a lakás felé leágazik, ha csöpögne látnám, mert tócsa lenne.

A vizórám a lakáson belül van a sarokban, az ázástól vagy három méterre, 10 centivel előtte van egy mofém csap, illetve tőle vagy két méterre az udvarona strangelzáró, és mégcsak véletlenül sem aba az irányba ahol a falázás van kivülről (közös folyosó ázik).

2023. máj. 22. 21:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Az én vizóra felőli strang elzáróm után pár méterre a folyosó irányába van egy másik strangelzáró ami kitudja merre megy, valószinű ez a ludas, de ehhez nekem akkor van közöm?
2023. máj. 22. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!