Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A villanykapcsolóval vagy...

A villanykapcsolóval vagy külön kapcsolóval működjön a vécés fürdőszoba szellőztető ventilátora, ha a helyiségben van természetes fény?

Figyelt kérdés

Nappal teljesen világos, ezért nem kapcsolunk villanyt, ha bemegyünk. Viszont nyáron meg folyamatosan bukón van az ablak, ilyenkor a ventilátor felesleges. Szóval inkább télen kell a ventilátoros szellőztetés a vécé miatt is, és a pára miatt is. De télen sem kell nappal villany.

Ti a villanykapcsolóra kötnétek a ventilátort, vagy külön kapcsolót csinálnátok neki?


Azért nem maradunk simán csak az ablaknyitogatásnál, mert nagyon magasan van, még nekem is székre kell hozzá állni, és vannak gyerekek is, akik végképp nem tudják kinyitni maguk után.



2023. jún. 8. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Külön kapcsolóval oldanám meg, időrelével, hogy bekapcsolás után menjen 10 percet, vagy amennyire állítom.
2023. jún. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%
Mozgásérzékelővel indítanám 3-5 percre a ventillátort.
2023. jún. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a menyezeti világításra tettem, untánfutással. Így biztos nem marad bekapcsolva, biztos nem felejted el bekapcsolni.
2023. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A falba még betetettük a nyílást a ventillátornak, aztán szépen lecsempéztettük, hogy megnézzük kell-e egyáltalán - akkor csak azt az 1 csempét kell kivenni - szilikonnal lett körbe fugázva, így körbe vágható. Aztán kiderült, hogy nem kell. Felesleges.

Kérdező

Vegyél egy olyan partvis nyelet - csak a nyelet - aminek a vége oválisan kivágott és elég nagy a nyílása ahhoz, hogy az ablak kilincsére rá tudjon akadni! A magas ablakokat a fűrdőszobában, vécében így szoktam nyitni-zárni. Beakasztom a nyelet, elfordítom vele a kilincset és megdöntöm az ablakot - azaz befelé húzom és bukóra nyílik vagy nyitottra, ahogy akarom, a vécében mindkettőre nyitható a kis ablak.

Amúgy ha betetetitek akkor ne a villanyra legyen kötve, hanem legyen kettős kapcsoló (csillár kapcsoló)! Az egyik fele a villanyt a másik a szellőzőt kapcsolja. De még jobb - ha van helyed hozzá, ha a villanykapcsoló alatt van egy időzíthető kapcsoló - a nevét nem tudom - ami csak meghatározott időre elindítja a szellőzőt de nem kell külön lekapcsolni. Nem fog ott állni senki hogy megvárja amíg kiszellőzött.

Kisgyerekekkel költöztünk be a házba, 4 éves volt a legkisebb, és nem volt szükségünk soha a ventillátorra.

Azt gondold át, hogyan néz ki egy ilyen ventillátor amit beraktok a falba! Ami hozzánk került volna az csak egy ventillátor propeller volt a falban (persze motorral) és így tulajdonképpen állandóan áramlott volna be a hideg kintről télen. Ha találsz olyat ami nem egy sima lyukat jelent a falban ami mellett nevetségesen felesleges lesz hogy szigeteled az épületet, akkor jó.

2023. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!