Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van Magyarországon,...

Miért van Magyarországon, hogy sok építési vállalkozó, pl. festő, kőműves, víz-, villanyszerelő, ha meghallja, hogy mástól is kérek árajánlatot, akkor azt mondja, inkább nem csinálja meg a munkát, visszakozik? Nem szabad verseny van, kapitalizmus?

Figyelt kérdés
Egyik pl. azt mondta hogy ha tudja hogy mástól is kérek nem adott volna ajánlatot. Másik hogy annyira olcsót adott hogy megsértem hogy még akarok másikat. Harmadik meg hogy nem ajánlatok készítgetésével akar foglalkozni, ezért többet nem ad ha meghiúsul.

2023. aug. 14. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Fél év, és kuncsorogni fognak, hogy adhassanak ajánlatot. Gazdasági analfabéták ezek a szakik.
2023. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szépen jelentkeztek, aztán az egyikkel megegyeztünk, és a munka megkezdése, majd otthagyása módszerhez folyamodott. Később többször is találkoztunk ezzel a megoldással. Elvállalják a munkát, megcsinálják egy részét, majd elmennek egy másik munkára, minket meg hitegetnek, hogy majd, majd, fognak jönni, csak nagy problémák vannak a másik munkánál, azt meg kell oldani, de jönnek hamarosan. Gondolom így lehet több munkát lefoglalni.
2023. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

sajnos arra mentem rá, hogy ajánlatokat adtam..tudtam, hogy a megrendelő(cég)mástól is kér, ezzel semmi baj nem volt....de..


...Kedves kérdező..tudod mit is tartalmaz egy igazi, vállalható, nem buktaveszélyes ajánlat?


Ugye nem?


Naugye.


A szomszédomban építkezés folyik..mondja egy mérnök-vállalkozó, hogy ha kész az a részmunka, amire ajánlatot adott, akkor befejezte..csak egymilliót bukott(még szerencse, hogy csak 7 embere volt)


Én is cég voltam 13 szakmunkással. de keményen

kellett küzdeni a bevételért.


Ha valaha dolgoztál volna bármilyen kapitalista helyen, akkor tudnád hogy' is működik az a fránya árajánlat..

Legalább egy építőipari szakközepet végezz el..bár ma már az sem ér semmit.

2023. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Az árajánlat gyűjtőket azért nem szeretik, mert a legolcsóbb árat keresik, de a legdrágább minőséget várják el. Ez konfliktust szül, amit nem akarnak.
2023. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb szakmunkásnak nincs egy előre beállított Excel táblája ami alapján adná az árajnlatot, mint mondjuk egy közepes méretű építőipari vállalkozás. 2023-ban még mindig kockás papíron számolgatnak. És hát többnyire elszámolják magukat, szóval nem szeretnék, hogy kiderülne, hogy +25-50%-al felfelé kerekítettek.

Amúgy nem kell nekik mondani, hogy mástól is kérsz ajánlatot - vagy ha nagyon tisztességes akarsz lenni akkor már az első ajnálatkérésnél tedd nekik nyilvánvalóvá hogy csak érdeklődsz vagy tenderezteted őket.

2023. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem mondod el, hogy mástól is kérsz (köszönöd szépen, átgondolod és x napon belül visszajelzel) vagy eleve csak érdeklődéssel keresed fel őket. Amit már a szakember megkeresésekor jelzel.
2023. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki tobb arajanlatot ker az altalaban a legolcsobbat fogja valasztani es a szakemberek pedig azt akarjak hogy azert hivd oket mert jo a referenciajuk, ne azert hogy a tobbiekkel versenyeztesd oket hogy ki lesz az olcsobb. Aki pedig megkeri a munkaja arat az tudja, hogy ha mastol is kersz arat akkor valoszinuleg nem o lesz a befuto.

Viszont olcso husnak hig a leve, szoval aki olcsobban csinalja az valoszinuleg nem is olyan minosegben mint a dragabb szakik, ezert nem lehet oket csak ar alapjan osszehasonlitani.


Te szivesen mesz ugy allasinterjura ha magas a berigenyed de tudod hogy rajtad kivul masokat is behivtak? Valoszinuleg nem te kapod meg az allast ha mas alacsonyabb berigenyt adott meg. Gondolom te is szivesen interjuznal olyan cegnel aki a szakmai tapasztalatod miatt hivott be interjura es ezt hajlando is honoralni.

2023. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7. Ez elméletben így van.

A valóság hogy sok szakember kér kiváló minőségért keveset, és sokan kérnek szaarért sokat. A jó referencia számít, de én már kb. 10 éve nem kaptam referenciát. És ott is lehet csúsztatni. Minőség megítélése is kérdéses egy laikus részéről.

2023. aug. 20. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Vallalkozo vagy? Az is referencia ha valaki teged ajanl egy ismerosenek hogy teged hivjon dolgozni.

2023. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!