Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízszerelő azt mondja nem...

Vízszerelő azt mondja nem lehet oldható kötés a lakásban a vízóra (plomba) után sem, ez igaz? Merthogy drótot lehet feldugni akkor az órába.

Figyelt kérdés
2023. aug. 22. 09:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezt már csak azért sem értem, mert a nem oldható kötést is el lehet flexelni, és utána visszaállítani eredeti állapotába egy új csővel.
2023. aug. 22. 10:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan vízszerelő az illető ? Úgy tűnik fogalma sincs arról hogyan működik az óra számlálója. Amúgy meg az óra után azt csinálsz amit akarsz a vezetékkel.
2023. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő de alánéztem a csapnak és nincs odahegesztve.
2023. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Badarságot beszél ez a szerelő.
2023. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

A bejövő vezetéknek a vízfőelzárója és az óra közt nem lehet bonthatóság(itt van 1 db plomba), és lehetőleg közvetlen kapcsolatban kell legyen a kettő...

Utána már, meg annyi bontható kötést teszel be amennyit csak akarsz.

2023. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Pedig ha hiszitek, ha nem van benne igazság.

Több óratípus és szolgáltató esetén is előírás, hogy a mérőóra után közvetlen van még egy plomba. Úgy nagyjából a lakossági fogyasztóknál mindenhol.

Én a vízművesektől bicikli küllőről hallottam amivel állítólag meg szokták akasztani.

De igazából ez csak arra vonatkozik, hogy kell elé egy hollandi és kész. Utána azt teszel amit csak szeretnél. Ennyi, onnantól azt csinálsz vele amit csak szeretnél. Egyedül az főmérő előtt nem engednek oldható kötést (ez eleve a vízmű tulajdona).

2023. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 senior10 ***** válasza:
100%
Nem vagyok vízszerelő de szerintem hülyeséget mondott. Egy lakásban vannak csapok azok eleve menetesek, tehát oldható kötésűek. Van egy gyanúm, hogy kifogtál egy kóklert aki le akar húzni.
2023. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a "vízszerelő" hogy szerel be egy bármilyen csapot oldható (menetes) kötés nélkül??
2023. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A csaptelepek hollandi anyáit, a mosogatógép, a mosógép, a WC. tartály stb. bekötését te minek neveznéd?

Ez valamennyi "oldható kötés"-nek minősül.

Mellesleg próbálj meg drótot dugni az órába....nem fog sikerülni. 😁

2023. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!