Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beton blokkból készült strang...

Beton blokkból készült strang kilyukadt, hogy falazzam be?

Figyelt kérdés

Magam végzem a lakás felújítását. Eddigi minden rendben volt, de most elakadtam és segítségre lenne szükségem. A teljes vízvezeték csőrendszert PPR csőre szeretném kicserélni. Ez menni is fog, már csomó videót megnéztem és olvastam cikkeket.


A probléma a következő: 8 centis beton falazó blokkokból készült strangba egy vízcsap van felszerelve, és a csap + cső gipszel van rögzítve ebbe a 8cm vastag strangba. Ezt is kicserélném. De ha kiszedtem a meglévő csapot+csövet a strang oldalából, akkor egy nagy lyuk lesz ott. Hogy és milyen anyaggal tudom visszarögzíteni az új csövet + csapot úgy, hogy a strang oldalába azok stabilan megmaradjanak? Mindeközben a nagy lyuk ami keletkezik a régi szerelvények helyén, nincsen hátulja ami megfogná a gipszet vagy bármit amit használni oda fogok kenni az új dolgok rögzítéshez?


Hogy gipszelem/ betonozom vissza az új csapot + csövet a tátongó lyukba?



2023. szept. 5. 01:13
 1/6 A kérdező kommentje:

képek:


[url= [link]


[url= [link]

2023. szept. 5. 01:15
 2/6 A kérdező kommentje:

Képek, az előző linkek nem jók:


[link]


[link]

2023. szept. 5. 01:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmi

[link]

A lyukat meg vagy ügyesen gipszeled, rètegekbe, vagy kis purhab a lyukba, arra meg gipsz.

2023. szept. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Remelem te nem kulcsos idomot teszel a falba mint a fenykepen latszik.


Ha 8cm mely a luk, akkor en lehet elsonek a bontas utan hatulrol felfalaznam. Flex ragaszto es ytong.

1-2 nap mulva tennem bele a csoveket.


En csap par helyen gipszelem be, azert, hogy gyorsan befogja a falba a csoveket. Aztan a tobbit flex ragasztoval. Nagyobb helyeken melle beteve falazoanyagot is. (Lehet ugyanezt vakolattal is)


Tobbnyire a kotesek el gipszelem, korongoknal, stb.

2023. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Biztos rosszul fogalmaztam, azt szeretném megtudni, hogy tudom a strang-ba visszaépíteni a szerelvényeket (rögzíteni gipszel v bármi mással) akkor, ha valójában a strang belsejéhez nincs hozzáférésem. A lyukon bevilágítva a strangba, azt látom, hogy az kb. a földszintig megy lefelé.


Ahhoz, hogy a gipszelés ne hulljon le belül, valahogy meg kellene támasztani hárulról a dolgokat, de mivel a strang zárt, nincs hátúlról hozzáférési lehetőség. Persze üthetek egy másik lyukat s strang falán fellyebb kicsivel mint ahol a szerelés lesz, de akkor meg valagofy az új lyukat kell befalazni.


Ahhoz, hogy a gipszelésem ne hulljon le belül, valahogy meg kellene támasztani hátulról a dolgokat, de mivel a strang zárt, nincs hátulról hozzáférésem a lyukhoz ami akkor lesz, ha kiszetelem a régi dolgokat a strang oldalából. Persze üthetek egy másik lyukat s strang falán feljebb kicsivel, és innét hozzá fogok férni a kérdéses területhez, hogy megtámasszam a gipszelésem hátulról, de akkor meg valahogy az új lyukat kell befalazni.


Erre mi a megoldás?

2023. szept. 5. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Belül körbefűjod lassan purral. Az lesz a háta. Aztán a Pur támasztja a gipszelèst.

A stranghoz azèrt hozzá kell fèrni, mert hiba esetèn másk3pp nincs javítás a felszálló csövek 3l.

2023. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!