Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » HOGY érheti meg Ausztriába...

HOGY érheti meg Ausztriába költözni egy egyénileg dolgozó vállalkozónak, ha 10.000 ft/nm árakon dolgozik itthon? Rengetegen mondják, hogy Ausztriában többet kereshet, de nem akarom elhinni, hogy ennek másfél-kétszeresét nyugaton megkeresheti magában.

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy rosszul gondolom, de szerintem Ausztriában sem kérhet el 10.000 forintnak megfelelő eurónál többet (mindkét esetben számlával értve természetesen) egy burkoló négyzetméterenként.


Ha ez így van, akkor hogy van ez pontosan, hogy kint sokkal jobban (vagy akár csak valamivel jobban) élnek meg ezek az önmagukban dolgozó egyéni vállalkozók?

Szeretném tudni, nem kötekedem, hanem valóban érdekel mi dob(hat)ja meg az itthon megszokott négyzetméter árakat nyugati szomszédunknál.



2023. szept. 12. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Feltételezem úgy, hogy ezeken az árakon most nem dolgozik, mivel hogy nincs munka. Évek óta nem adtak ki olyan kevés építési engedélyt Magyarországon mint most, s a felújítókat sem épp a burkolás izgatja jelenleg, hanem mindenféle energetikai beruházás.
2023. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Kint a vállalkozók nem keresenek sokkal jobban , csak esetleg több a munka. Jobb az ellátás.
2023. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

"szerintem Ausztriában sem kérhet el 10.000 forintnak megfelelő eurónál többet"


De elkérhet, bár tetőfedő vagyok, de magasabb m2 áron dolgozok (kb. másfélszerese) Ausztriában mint idehaza, ráadásul az adók is alacsonyabbak.

Meg jobban szeretek az osztrákoknak dolgozni, nagyon szigorúak, elvárják hogy rend legyen a nap végén a munkahelyen, de nem vágnak át mint idehaza és kiszoktak fizetni.

2023. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Tízezernek négy-ötszörösét is.

Magasabbak az adók és itt is emberhiánnyal küzdenek.

2023. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Négyes nem igazán értelek. A hozzászóló előtted azt írta, éppen hogy alacsonyabbak az adók és kb. másfélszeresét kéri el. Te minimum négyszeres szorzót írsz és magasabb adókat. Ezt hogy kellene érteni pontosan?
2023. szept. 13. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

"Ezt hogy kellene érteni pontosan?"


A 4-es csak oda akart fröcsögni valami marhaságot, nemhogy nem dolgozott kint, még Ausztriában sem volt életében szerintem.

2023. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahh, értem. Köszönöm!
2023. szept. 13. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennél többet el lehet kérni, de nem az a lényeg hanem hogy kiszámíthatóan van munka.

7 éve dolgozom Ausztriában

2023. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!