Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobai elszívó ventilátor...

Fürdőszobai elszívó ventilátorból milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Kettő szempont lenne, ami vásárlásnál fontos.

Az első, hogy halk legyen, a második a nagy légszállítás.


Falba épített ventilátorról lenne szó.


Kettő terméket találtam a neten.

Az egyik egy "VENTS 125 SIMPLE TH TURBO”, illetve "Cata CB-250 PLUS"

A fürdőszoba elég kicsi, de a belmagasság nagy, ezért szerintem a teljesítményük jó lehet, de a zajszintet nem tudom megállapítani leírt adatok alapján.


[link]


[link]


Valakinek van esetleg tapasztalata ezekkel a ventilátorokkal?

Köszi


2023. szept. 16. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
ezek már nem zajosak, esetleg a légszívás ad pici süvítő hangot..azt vedd amelyiket könmyen fel tudod szerelni.
2023. szept. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infót!


Még egy ilyet találtam:

[link]


Ennek is egész jó légszállítása, bár valahol olvastam neten, h a LED fénye elég erős és nem kikapcsolható, viszont ez nem gond nekem.


Lakásfelújításban vagyok, szóval ha kell akkor kivésem neki a falat, aztán majd vissza javítom :)

2023. szept. 16. 20:48
 3/5 L.. István ***** válasza:
A zajszint miatt ne aggódj, ezek mind halkak, a teljesítményük is jó neked, veheted bármelyiket, vagy akármelyik másikat, nemigen tudsz mellényúlni.
2023. szept. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A zajszintet összehasonlítod egy porszívó, hűtő èrtèkèvel. De a wc be, ez nem fog zavarni, ès amúgy is zárt ajtó mögött van.

Viszont az elszívott levegőt pótolni kell, máskèpp nem alakul ki az elszívás. Ugyanannak a m3 neki be is kell mennie, hogy hatásos legyen

2023. szept. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen pára érzékelős van:

[link]

Ez csak 26 dB, de a csempe felerősíti a zajt. Megszokható, de zavaró. Az első két jelölted jóval hangosabb mint ami nekem van.

A wc-ben is cata e100 van de az csak sima időkapcsolós. Itt végülis nem zavaró számomra.


A fürdőben a páraérzékelő kapcsolja ez jól működik, de ha kint magas a páratartalom megy! tehát két napig esik az eső meg sem áll.

Sajnos szereléskor kihagyták 4. szálat, így nem kapcsolható le.


Összességében nem vagyok vele megelégedve, szerintem túl sokat megy egy 6,5 m2-es fürdőben. De az is tény, hogy penész nincs!

A másik dolog, hogy új háznál kell nyitni egy ablakot legalább 45°-os kilincs állással, hogy az elszívó jól tudjon működni, kell a levegő utánpótlás. A fürdő ablak kinyitása az max addig segít amig fürdik/zuhanyzik az ember. Utána be kell csukni, mert az elszívó csak az ablak magasságban és ablak környékéről szívja el a levegőt.


Én ezt úgy oldottam meg, hogy a háztartási helységben, szellőztető állásban van az ablak (45°kilincs), fürdés után fürdő ajtó becsukva és a ventilátor a küszöbnél szívja be a levegőt, így át keringetve azt a fürdőn.

2023. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!