Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítási sorrend panellakásb...

Felújítási sorrend panellakásban, így jó lehet?

Figyelt kérdés

Egy átlagos állapotú lakást készülünk venni, amit beköltözés előtt meg szeretnénk csináltatni:

-laminált padló, 2 db klíma, festés (ezt szerintem mi magunk), 2 szoba bejárati ajtajának cseréje, régi alu vezetékeket rézkábelre cserélni


Sorrendileg erre gondoltunk:

I. klíma

II. festés

III. laminált padló

IV. villanyvezetékelés


A klíma ugye porral és esetleges glettelnivalóval jár. Jártam már olyan lakásban, ahol annyira igénytelenül volt a festés megoldva, hogy tele volt csepegtetve az új laminált padló, ezért gondooltam a végére a padlót.

A villanyvezetékelést meg azért mert nem vésetnénk bele a betonba, tehát sínbe menne.


Szerintetek ez így jó? Vagy másképp kéne?


2023. okt. 2. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Strangok szigetelésére szerintetek van szakember vagy ezt mindenki magának szokta így kókányba megoldani?
2023. okt. 2. 11:44
 2/7 A kérdező kommentje:
Ajtó cserét festés előtt vagy után érdemes?
2023. okt. 2. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a villanyvezetékelést előre venném mindenképp.

Minden felújításnál az az első, akárhol mennek a vezetékek. Főleg, hogy két nagyfogyasztó is beszerelésre kerül, lehet, hogy módosítani kell ezt-azt.

Utána jöhet a klíma, és a többi.

2023. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Villany (és vízvezeték) az első.

Aztán burkolás (ha kell), festés, laminált padló.

A kábelcsatornás villanyszerelés ótvar igénytelen, legalább takarószegély mögé csináltassátok.

De a csatornás szerelésnél is lesz faláttörés, fúráskor átszakad az 5 centis fal, az új szerelvényeket gondolom bevésik.

2023. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Klíma az utolsó, de már villanyszereléskor legyen meg a kiállás neki.
2023. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
🤦‍♂️ atyám... logika van rendesen látom.
2023. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A villanyvezetékelés a klíma mehet egybe. A klímánal is ellehet a falba vezetni az áramot a biztiig, így nem lesznek kábelek semerre. Utána jöhet az összes többi dolog.
2023. okt. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!