Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falon kívűl meddig rakták a...

Falon kívűl meddig rakták a fűtéscsöveket vagyis mikortól vannak falban illetve padló alatt futó fűtéscsövek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 7. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a 2010 körültől, de egyszerűbb új családi házakban még most sem a falakbam fut…
2023. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen világos - nekem - a kérdés.

Hol gondold? A "mikortól" az időben - évszámot jelent vagy távolságot valamitől?

Mit értesz azon hogy "falban"?

A fűtéscsöveket a cél szerint vezetik. Ha az a rövidebb akkor a padló alatt, de van, hogy a padlóban. Nálunk a szobákhoz a radiátorokhoz a padlóban mennek a csövek, de mellette padlófűtésünk is van. Rokonaimnál az első tulajdonos aki építette a házat 20 éve, az a nappaliba nem padlófűtést tett, hanem kicsit hosszabb csővezetéken néhány ívvel vitte a radiátorokhoz a fűtést, így a nappali egy részén, ahol nincsenek ülőbútorok, ott meleg tőle a padló.

2023. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Évszámot kérdezek és radiátoros fűtésre gondolok. A régebbi házakban a radiátorokhoz a falakon kívűl, a szobákban láthatóan futottak a csövek, ezt szeretném tudni, hogy legkorábban mikor szűnt meg és váltotta föl a modernebb technológia.
2023. okt. 7. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én 2002-ben olyan albérletben laktam, ahol a falban volt, az akkor pár éves építésű társasház volt
2023. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Miért szűnt volna ez meg? Ha a tulaj/építtető úgy gondolja, hogy a fűtéscsőnek akkor is van haszna fűtés szempontjából amikor épp a radiátorhoz viszi a melegvizet, akkor vezethetik a fal mellett is.
2023. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!