Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek egy váltókapcsolót...

Szerintetek egy váltókapcsolót, sima kapcsolót és 2 lámpát be lehet kötni siman 3x1,5-ös MBCU-val?

Figyelt kérdés
2023. okt. 27. 01:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem a kábel fajtája ès mèrete határozza meg.
2023. okt. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki kérlek, hogy mit is szeretnél, mert ez totál érthetetlen. Amennyiben nem 2kW-nál nagyobb lámpát akarsz üzemeltetni a 3x1,5 MBCu bőven elég világítási hálózatba.
2023. okt. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Itt a lényez az lenne, hogy nem sima MCU vezetékeket használnék, nem 1-1 szálat vinnék el a kapcsolóig, lámpatestig hanem MBCU-val oldanám meg. Sima lakossági 230V max 10-20 W-os lámőák de ez most nem is lényeg. Pl: Adott egy váltókapcsoló ahova kell nekem 3 szál, 1 bejövő fázis, 2 elmenő...én azt kérdezem, hogy ez megoldható-e maga az 3as mbcu-val vagy nem? Mbcu 3 vezetéke lenne az 1 bemenő fázis és a 3 kimenő...kötődobozik onnan tovább meg ahogy kell. Nagyjából így érthető? :)
2023. okt. 27. 13:28
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Csőbe fűzheted az mbcu-t. Kicsit több szigetelès lesz, ennyi. De szèt is tudod bontani könnyen.

A zöld/sárga vezetèk viszont csakis vèdővezető lehet.

2023. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Ebben az esetben javaslom a 4x1,5 , vagy 4x1 MBCu-t, és a Z/S-t kihagyod.
2023. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És vajon ha a váltókapcsolóhoz külön 3 vezetéket viszek, hogy tudom megoldani, hogy az IP44es kapcsoló megőrizze vízhatlanságát? Kössem be alulról?
2023. okt. 28. 01:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez már más. Egyeltalán milyen szerelès? Falon kívüli minden?

Nàlad a vezetèk szó valóban az egyszer szigetelt vezetèk, vagy kábel aminek többrètegű szigetelèse van(az a kábel).

A megfelelő tömítèssel vihető be, amit 1 több érés kábel biztosít, vagy ha vezetèkkel csinálod, akkor a cső megy be.

Szerencsèsebb az alsó bevitel, de fent is bevezethető. Nem bevágni kell a membránt a kapcsolón, hanem lyukasztani, ès áttolni a vastagabb kábelt/csövet, hogy a membrán ráfeszüljön.

2023. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A vezeték nálam a sima MCU-t jelöli :) bocsi ha félreérthető vagyok.

A tulaj kérése: 1 lámpa 2 váltókapcsolóval, még 1 lámpa sima kapcsolóval.

Ne véssek mert a ház szigetelve lesz és el fogja takarni majd a vezetékeket.

Teljes falon kívüli, kültéri szerelés, kérésére gégecsővel. Na már most attól félek, hogy ha a gégecsővet belevezetném a kapcsoló felső, gumírozott részébe akkor kuka lenne a vízhatlansága a gégecső barázdái miatt. Az MBCU 3x1,5ös szigeteltet ugye szépen bele lehetne vezetni, hogy megmaradjon a teljes vízhatlanság de itt nem tudok ezt alkalmazni mivel 3 külön érre van szükségem és a védővezetőt nem használhatom fel ilyen célra. Akkor ha a váltókapcsolónál a 3 külön MCU-t, gégecsőben alulról vezetem bele úgy megfelel? Egyenlőre más ötletem nincsen.

2023. okt. 28. 19:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csinálod 4 vagy 5 eres mbcu val, vagy gègecső is jó alulról. Csak ne legyen túl vastag
2023. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 qkker1 ***** válasza:
100%
3*1,5-es kevés a váltónak, annak 5 eres vezeték kell/ a zöld/sárgát nem használhatod, csak védővezetőnek/!
2023. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!