Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton előtétfal építése?

Gipszkarton előtétfal építése?

Figyelt kérdés
Panellakásban 5 centiméter széles gipszkarton előtétfallal eltüntethetőek a klíma betéri egységhez vezető csövek, vezetékek? Szoktak ilyet a klímások ajánlani? Falon lévő kábelcsatorna helyett ez szebb, jobb megoldás lehetne. A fal mögött mennének még a klíma csövek mellett az elektromos vezetékek a gipszkarton falon lévő konnektorokhoz. Köszönöm a segítséget!

2023. okt. 31. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
A kábelcsatornát pár csavarral fellövi a klímás. Giszkartonozni nem fog senki. Azt neked kell megoldanod. Mindent be kell hozzá vásárolni.
2023. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a klímás nyilván nem fog kartonozni, ez szerintem a kérdezőnek is egyértelmű volt, de ebben az esetben a klímásnak sajnos kétszer kell a helyszínre mennie, úgyhogy ezt okvetlen le kell beszélni vele előre, ne ezzel várd őt, mert ebben az esetben a csövezést ki kell építenie, majd megépül a gipszkartonfal, majd eztán kerül fel a beltéri egység. Klímaszerelők ilyen megoldásokat nem szoktak ajánlani... dehogy szoktak! Ők felb....k a csatornát, ha nem lehet bevésni és barátkozz a gondolattal, hogy az ott van, nem különösebben érdekli őket, hogy neked esztétikai problémáid vannak vele. Immunisak, tényleg létezik az az ügyfél, aki úgy várja őket, hogy hát "cső? milyen cső? arról volt szó, hogy ez wifis!" Ahol be lehet vésni, ott esetleg bevésik nagy zsörtölődések közepette! Olyan is van, hogy "de amúgy villany is kell ám ide úgy is, tessék megmondani a villanyszerelőnek, ha már úgy is vés, akkor ezt a nyomvonalat amit be tetszettem rajzolni ide (strandpapucsban!), vésse már ki, ha már a kezében van a gép!" :D

Ha inkább az volt a kérdés, hogy maga az elképzelés működőképes-e, akkor igen, működőképes.

Egyébként neten utánanézel miként kell építeni előtétfalat és megtudod csinálni, ha nem áll távol tőled túlzottan a barkácsolás.

Értelemszerűen először a villany és a klímai kiállás kerüljön fel, legyenek a kábelek a helyükre lógatva, majd lehet szerkezetet építeni, majd ezt követően felkerülhet a karton. A kartonra legyen átjelölve a vill. kiállások helyei, mert a villanyszerelőnek nem ügy ám 8-10 lukat fúrni utána, hogy megtalálja a kábelt, ha nincs feljelölve! A beltéri egységnek van súlya, két dolog történhet, a nehezebb ügy az, hogy elkéred a méreteit a konzolnak és ott a karton mögött épül ennek stafni, amire feltudja rögzíteni a konzolt vagy az egyszerűbb de drágább az, ha két réteg kartont raksz fel és ekkor már biztonsággal felszerelhető a tartókonzol molly dübellel is, nem szükséges hozzá stafni! Egy réteg is talán megtartaná sűrűn megcsavarva, de arra én nem adnék biztosítást.

2023. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam ilyen előtétfal mögött mennek a csövek, igaz nekem egyből a fal túloldalán van a kültéri is. De a kílma beltérije csak akkor lett feltéve mikor már az falszakasz majdnem elkészült. Elektromos vezetékek a fal mögött oda lette húzva, és csak az a kartondarab nem lett felcsavarozva amire a klíma került, akkor jöttek felszerelni.

Klímások nem fognak ajálgatni takarásra opciókat, hiszen nekik nem dolguk azzal foglalkozni, hogy neked hogy néz ki az otthonod, csövezés meg adott ezt el kell fogadni, mint a fűtéscsöveket. Vagy körbekatonozol és altakarsz mindent mint én ;)


https://www.youtube.com/shorts/eRFX2MAKQl0

2023. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Klímás vagyok, szoktunk előszerelni gipszkarton falra. Profil legyen megcsinálva, berakjuk a csöveket, majd a kartonos kartonozik, végül felszereljük a beltérit. Macerásabb, mint a kábelcsatorna, de egyszer kell megcsinálni. Akkor szép, ha nem látszik a falon semmi csatorna, csak a beltéri egység. Fontos, hogy nekem is tetszen amit csinálok, úgy csinálom, mintha a sajátom lenne.
2023. nov. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!