Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kádárkocka födém szigetelés?

Kádárkocka födém szigetelés?

Figyelt kérdés
Egy felújítandó kádárkockában a födémet is le szeretném szigetelni. Jelenleg betontálcás a födém, sárral töltve, ez megmaradna, a jelenlegi plafon alá kb 20cm-el lenne rakva az egész házba álmenyezet. A födém és az álmenyezet közé ásványigyapot szigetelést szeretnék rakni, 20cm-t. Első kérdésem, hogy fentről a rétegrend jó úgy, hogy födém- gyapot- fólia- gipszkarton? Másik kérdés, hogy a padlásra érdemes még leteríteni legalább 10 cm gyapotot, vagy oda jobb a keményebb, táblás anyagot megvenni? (jóval drágább, lehet, hogy a paplanból a vastagabb réteg a jobb?) köszönöm.

#szigetelés #födém #ásványigyapot
2023. okt. 31. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Belülre jó a rétegrended. (párazáró fólia kell)


Kívülre nem is értem, min gondolkodsz. EPS táblákat akarnál letenni? Fél centis rések lennének köztük, azon minden meleg elmegy. Így nem beépíthető az az anyag.


Én raknék a padlásra 10 cmt. 2 x 5 cm lenne a legtutibb, de sokkal több munka.

2023. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is szeretném tudni, így igazából csak azért kommentelek, hogy jöjjön értesítés, bocsi.

Ugyanez a helyzet nálunk is, csak az álmennyezetet az előző tulaj már megcsináltatta. Alulról nincs szigetelve a födém, mert a mesteremberek a "belülről szigetelést" semmilyen formában nem ajánlották. Az én tudásom addig terjed, hogy nagyon alaposan utána kell számolni hol lesz a harmat pont, hogy ne penészesedjen utána az atyaúristen is. Ilyen formán nem bánom, hogy nem dobáltak fel adhoc bármit is.

Felülre 6 cm-es járható, grafitos EPS került. Közel sem tökéletes, így ezt NEM igazán ajánlom, de a semminél biztosan több. Gondolkozunk erősen, hogy mire lehetne cserélni, ami lépésálló és eléri a kívánt hatásfokot. Ígysem panaszkodom egyébként, a fűtési költségünk vállalható, nem penészedünk, hát mi kell még!? De ha voltál már jó födém szigetelésű házban, akkor az a hőérzet azért más, mint ez a hőérzet. :)

2023. nov. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A födémet én se szigetelném belülről. Mindenképp felülről kellene megpróbálni, csak ugye itt problémákat vet fel, hogy a homlokzat van-e szigetelve, és ha van, akkor hogy hozod össze a födém-fal csomópontot.
2023. nov. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Belülről kevèsbè jó ès macerásabb is.

Eleve belső szigetelèsnèl az összes belső fal hozza a hideget, a padlásról. Az álmennyezet is plussz munka, pènz, minden szobába.

Ezerszer jobb ès egyszerűbb a padláson egybe gurítani mindent, gyorsan egyszerűen. Fólia aztán szigetelès. Ès azonnal, egybe megvan minden, hőhid nèlkül a teljes ház kèsz.

2023. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Belül sosem szigetelünk!


A padláson el kell egyengetni a feltöltést, arra párazáró fólia, arra kőzetgyapot. Legalább 20cm kell, hogy a harmatpontot biztosan kikerüljön a födémből (különben páralecsapódás lesz).


A mennyezet és a gipszkarton közé nem kell semmit tenni, maradjon légrés.

2023. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj a belső oldali szigeteléssel, hogy hiába a legalaposabb párazárás, a válaszfalak akkor is megszakítják a szigetelést. És kész is a hőhíd, ott penészedni fog.
2023. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor marad csak a padlás szigetelés. Kemény szigetelésnél a tömörebb kőzetgyapot táblára gondoltam, de szerintem a bálás lesz. 20cm vastagságban nem tömörödik nagyon? Max egy járatot csinálok deszkákból fölé, hogyha fel kell menni, ne tapossam le.
2023. nov. 1. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!