Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miként döntöttetek a konyhabút...

Miként döntöttetek a konyhabútorról, ha eltért a véleményetek a párotokéval?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azt érzem, hogy már most teljesen a döntésképtelenség elért.


A párommal sajnos nagyon eltér az ízlésünk.


Ő mindenképp fa munkapultot akar és a pult és a felső szekrény közé is ugyanolyan pultot.


Én nagyon nem szeretem a fát, rendesen rosszul vagyok, ha belegondolok, hogy majd mosogatok és majd rácseppen bármi is. Persze a konyhabútoros elmondta, hogy ez csak fa hatású, le van kezelve, ugyanolyan mintha márvány hatásút vennék, ugyanúgy le fogom tudni törölni, takarítani.


Vanilia színű lesz a szekrény az mindkettőnknek tetszik. A pult és a szekrény között vanilia színű hullámosan kiemelkedő csempe lesz. Azzal nem elégedett a párom, tetszik neki, de ő fát akar.


A pulton azonban még ma is megy a vita. Jelenleg leadtuk a rendelésünk a konyhásnak, aki hétfőn fogja megrendelni, de a párom ki van rám akadva, hogy nem tudok dönteni és hogy most egyet kiválasztottunk, de én még mindig ott tartok, hogy nem akarok fahatásút, hanem inkább márványhatásúnak örülnék, mert a fás kicsit barázdás, nem sima felületű. Van többszáz minta és úgy érzem bennem ülepednie kell. Messze is van nagyon a bolt és a párom megmondta még harmadjára nem szeretne visszamenni.


Engem azért is idegesít ez ennyire, mert tudom, hogy ez nem olyan, hogy nem tetszik és egy hónap múlva lecseréljük.


Borzasztóan döntésképtelen vagyok.


[link]


Végül ezt választottuk, megnézitek?


Én nagyon rosszul vagyok attól, hogy olyan lesz a pultom, mintha laminált padlót tennék fel. Nekem ez nagyon testidegen. :(



2023. nov. 2. 22:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Vagy kicsit olyan mintha íróasztal lenne nekem, ha fát teszek konyha pultnak...

De ezt nem érti a párom és azzal jön, hogy mindenben én döntök és tudhatnám, hogy ő neki nagyon tetszik a fa és legalább a pult lehessen olyan..

2023. nov. 2. 22:40
 2/18 A kérdező kommentje:
Negatív kommenteket nem kérek. Pl. hogy váljatok el, ha ebben se tudtok dönteni stb. Köszönöm
2023. nov. 2. 22:41
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az döntsön aki többet munkálkodik a konyhában!
2023. nov. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
88%
Mi elmondtuk a designernek milyen jellegű konyhát szeretnénk, több tervrajzot , variációt készített és közösen megszavaztuk
2023. nov. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jól néz ki a fa pult, főleg ilyen színű bútorhoz.

A falra én csempét tennék

2023. nov. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk amit linkeltél mintát az konyha pultnak okádék.

Esetleg kint az udvaron sörpadnak kiváló lehet.

2023. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szeretettel fogadok még választ, ha megnèzi esetleg valaki a fapultot. Aki lusta esetleg elolvasni a kérdést magasfényű vanília színű szekrényhez lenne, vanília színű domború, hullámos csempével.


Szerintem mindenkinek különbözik a véleménye.


Mikor a boltban voltam nekem őszintén kizárásos alapon ez tetszett, mert mondom mivel kicsit "narancsos" hatása van, ami meleg szín lehet ez jobban fog menni a vanília színhez, mint ha egy szürkés fa színt választottunk volna. Barnák közül meg kerestem azt a szép mogyoró barnát, de egyszerűen olyan nem volt, csak vastag fekete csíkokkal, az meg nem tetszett. Őszintén otthon már én is elbizonytalanodtam, hogy lehet íróasztal hatása lesz.


Illetve én azt gondoltam, hogy lehetne márványos a kő. Ami kicsit narancsosabb-vanília színű, talán az jó lenne hozzá..


Amúgy a konyhát én használom főleg hisz én főzök benne. A férjem szokott mosogatni elég sokat, amit szeret rám kiabálni, hogy jó lenne, ha megcsinálnám gyakrabban én is, csak kimúlok mire megfő minden.

Szeretnénk mosogatógépet is màr az új konyhába.

2023. nov. 3. 14:35
 8/18 A kérdező kommentje:
A kő alatt a burkolást értem a nappalis konyhában
2023. nov. 3. 14:36
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem hozunk olyan döntést, ami az egyikünknek nem tetszik. Ha ilyen van, akkor elnapoljuk a döntést addig, amíg kompromisszumos megoldást nem találunk.

Egyébként a konyha pont olyan, ami tudom, hogy valakinek néhány száz ezer forintos blokk téma és azzal is tökéletesen boldog. Én nem lennék, így biztos, hogy terveztetném, látványtervvel együtt, hogyha már egy vagyont költünk rá, akkor lássam egyben mi lesz a végeredmény.

2023. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem már kicsit ez ismeretlen helyzet, hogy ennyire markáns elképzelésetek van mindkettőtöknek a konyhabútorról, jellemzőbb az, hogy csak az egyik félnek van, ált. annak, aki a konyhában több időt tölt el. Őszintén szólva én a vaníliaszínű konyhabútorral sem tudnék kibékélni, de hát ez nem volt kérdés... :)

Egy a lényeg, hogy a munkalap a bútor színétől térjen el ilyen helyzetben pláne, ha a bútor színe és a hátlap, esetetekben csempe színe hasonló. Az az elképzelés, amit gondoltál, hogy márvány hatás, de színében szintén hordozza ezt a vaníliás színt ízlések és pofonok, tudom, de meglátásom szerint sok lesz, nem fog jól mutatni! Egy szürkés márvány hatás pedig a vanília színhez nem passzol. Úgyhogy én is a fa hatásra szavaznék inkább, de hát én nem dönthetek helyettetek, azért az elég fura lenne, hogy az lesz a Ti konyhátokban, amire itt többen szavazunk... :D Igazságot tenni köztetek nem szeretnék, valamiben egyezzetek ki. Azt tudom elmondani, hogy a márvány hatású munkalapokon 1-1 mikrokarcolás is meglátszik, ellenben a fával, pont azért, amit írtál, hogy a fa hatású erezett, azért nem feltűnő rajta 1-1 apró karcolás.

Ha esetleg trendre kíváncsi volnál, tapasztalatom szerint a márvány hatású munkapult 8-10 évvel ezelőtt volt trend, egy ideje ismét a fahatású munkapult a trend és ált. a sötétebb színek. Hátlapot illetően pedig az utóbbi legalább 4 évben nem a csempe, hanem a bútorlapból készült hátlap vagy az üveg a trend. Tisztítani ezeket ugyanolyan sűrűn kell, de egyik előnye, hogy nincs fuga, ami koszolódna, másik előnye pedig nyilvánvalóan az, hogy baromira hamar kész van, ha fából van a hátlap, azt hozza a konyhabútoros, felcuppantja a helyére és kész van.

2023. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!