Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 13 éves könnyűszerkezetes...

Gallarate kérdése:

13 éves könnyűszerkezetes házam padlásfeljáró létrája, a felső záró pozdorja és az oldalak penészednek, mióta nem kályhával fűtök a házban, hanem elektromos fűtő berendezésekkel. Milyen céghez fordulhatnék bizalommal, akik megoldják a problémát ?

Figyelt kérdés
Érdekelne a lépcsőfeljáró csere lehetősége is. Szerintem nem zár jól, ezért a vízlecsapódás és a penészedés a benti meleg és a szigeteletlen, de mindenhol száraz, de hideg padlástér és a feljáró kettős rétege között. Minden szakavatott véleményt szívesen fogadok. Előre is köszönöm.

dec. 30. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy mondod. Hőhíd keletkezett és a benti meleg párás levegőből kicsapódik a pára a hideg felületekre. Le kell minél jobban szigetelni.
dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jól megépített könnyűszerkezetes házak " hermetikussan" zárt dobozok.

Valószínűleg csak kevesebbet szellőztetsz, mint korábban. A kandalló miatt folyamatos légcserét kellett biztosítanod. A padlás ajtó pedig a gyenge pontja a házadnak. Egy jó fajta hőszigetelet padlásfeljáró kb 100-1200000 ft, én 2 éve vettem 96000ért.

Valami 3000 ftos páraerzékelős hőmérővel körbe mérném azért a házat.

Ha otthon vagytok egy ablakot a nappaliban állíts 45° os kilincs állásba, ez a szellőztető funkció. 1 embernek 30m3/h a levegő felhasználasa. De ettől még ugyan úgy kell min 2x 5 percet szellőztetni

dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg ugye a kályha a benti levegőt eszi. Amikor be volt fűtve mindig rángatózott az ajtó, lehet szívná be kintről. Ezáltal frissül is. Szerintem.
dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom szakszerűen leírni, próbáld megérteni. Nekem is ilyen van, és csöpögött róla a víz, talán még hólé is volt.

A feljáró tkp nincs szigetelve, csak valami hőszigetelt-féle anyagból van a lenyitható ajtaja.

Ezért felül szigeteltem, ahogy tudtam: Kivágtam akkora hungarocellt, mint az egész nyílás, és beletettem, legfelül meg vastag nejlonnal fedtem. A nejlon alá később tettem, -ami volt- szőnyegpadló darabot, és akkor már a hungarocell nem is kellett. Csak tégladarabokkal rögzítettem a nejlon széleit, így a létrán állva is el tudom venni, és vissza is tudom tenni. Kicsit macerás a padlásra járás, de csak évente 4-5 alkalommal mászok fel, és bevált az a módszer.

dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!