Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csempére csempe?

Csempére csempe?

Figyelt kérdés
Nem akarom a konyhában leveretni, csak rakatni egy másikat. Lehetséges? Van aki vállalja? Jó is lesz? Mik lehetnek a hátulütői?

jan. 18. 16:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 ezzel csak az a baj hogy nem hőálló.


Én amúgy mondok mégegy alternatívát: D-c-wall ceramics nevű vízálló tapétát tettem fel, beton hatású, mosható, dörzsölhető. Viszont kellett a gáz főzőlap mögé vennem edzett üveget, azt beszereztem bonamin.

jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is azt raktam a gázhoz. Tudod mi a helyzet? Hogy kevesen vagyunk már mi, akik gázzal főznek! :) Pl. ezzel sem számoltál... Szóval ezzel semmi gond nincs, legalábbis annál több gond nincs vele, mint azzal, amit te ajánlottál, sőt...

Azzal, amit te tettél fel, azzal több gond is van, és azon én már túl vagyok, annak a helyére került ez fel! Egyrészt kopik, hiába írják, hogy nem, kopik! Kb. 4 év alatt itt-ott megkopott. Másrészt ami a kérdező szempontjából még fontosabb, hogy ezt csempére nem lehet, mert a csempén a fuga az mélyebben ül, mint a csempe síkja, és mivel ez egy vékonyka anyag, ezért kirajzolódik idővel az alatta lévő csempék közötti fuga! Na ha valami nem hőálló, a legkevésbé sem az, akkor az ez! Tehát nálam is volt előtte is üveg a gáznál, konkrétan a felszálló meleg levegőtől megolvadt ez a sz-r az edzettüveg tábla felett. Ez egy hirtelen ötlet volt anno, hogy ez lesz, mert lényegesen bővült a munkapult hossza az új konyhabútor által, de nem akartam nekiállni csempézni, mondom ez lesz, le van sz-rva, jó lesz ez egy darabig. Egy darabig jó is volt. Ez a Vinyl a büdös életben soha nem fog elkopni, nyugodtan törölheted, tisztíthatod, kemény, masszív anyag, nem olyan, mint a tekercses vinyl. Bonami-s edzett üveg jó (maga az üveg), de azzal az a helyzet, hogy a hőtől arról lepereg a hátuljára ragasztott minta, egyetlen esetben nem történik ez meg, ha nincs hová leperegnie, azaz vagy telibe kened a hátulját valami ragasztóanyaggal vagy ha tökéletesen sík a felület, amire kerül, ennek okán teljesen felfekszik arra, akkor felfúrod rá (odaszorítod a falhoz), különben lejön róla a minta a hőtől, mert az is csak egy ráragasztott fólia!

jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ja, azt kifelejtettem hogy átlátszó üveget tettem, tehát mögötte ott a vízálló tapéta. Az így védve van, egyelőre funkcionál. Természetesen nem örökéletű megoldás ez sem, de most költöttünk a bútorra rengeteg pénzt, meg az új gépekre, ez, hát ez odébb van. Még a csapom is fali, majd ha csempézünk kivéssük és készítünk pultból jövő csapot. Tehát mindenképp ideiglenes megoldásnak szántam, és javasoltam én is!


Egyébként igazad van, sok a kérdés a fuga körül is. Egyelőre nekem ez is bevált, előtte az anro-tól vettem pvc panelt, az is jó volt, csak a színválasztás nem.. :D de hát ez egy ilyen műfaj. Lényeg, hogy a kérdező kapott sok jó tanácsot!

jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!