Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A gipszkarton fal miért kopog?

A gipszkarton fal miért kopog?

Figyelt kérdés
Adott egy gipszkarton fal. A festő rábeszélt. Én aggódtam, hogy kopogni fog, de azt mondta, hogy nem szokott panasz lenni rá, bízzak benne, nem fog kopogni. Amúgyis egyszerűbb, gyorsabb, olcsóbb sokkal jobb, mintha vakolná meg glettelné. Nos egy éve, mióta beköltöztem, minden villanykapcsoláskor a falra tudnék mászni az idióta koppanástól. Mit tudok tenni? Bónusz kérdés: Mit hibázott el a mester?
febr. 17. 20:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
50%
Így van! Azért kopog, mert 1. valószínűleg nincs benne szigetelés, bár hangot ugyan nem szigetel a kőzetgyapot, de ez egy más eset, itt a kapcsoló benne van egy dobozban, ami pedig a gipszkartonba van fúrva és a kartonban az üreg felhangosítja a kapcsoló kattanását, akár csak egy sub láda, 2. egy réteg gipszkarton van mindkét oldalt, 2 réteg kartonnal merevebb, tömörebb falat kapsz, sőt van "hangszigetelő" gipszkarton is. Tulajdonképpen lehet hibáztatni a kapcsolót is, sőt azt is, aki kapcsol... :) Egy érintőkapcsolóval pl. nem kopogna. Na ezek után mondd, hogy az 1. válaszolónak nincs igaza! :D
febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!