Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásban a fürdőszoba helyett...

Lakásban a fürdőszoba helyett a fal másik oldalára, a kamrába szeretném a mosógépet. Ez mennyire praktikus?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pára, tárolt termékekre a mosógép fölötti polcokon stb. Elszívó beépítésre is van lehetőség.
febr. 21. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

A mosógépből kevés pára fog kijutni. Az inkább gond lehet, hogy a hideg kamrában sokára fog kiszáradni a mosógép és penészgombák telepedhetnek meg.

Arról nem is beszélve, hogy ősztől tavaszig egy hideg helyiségben fogod a vizes ruhákat kiszedni, ami elég kellemetlen.

febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez ízlés dolga, de én ahogy a konyhába, úgy a kamrába sem szívesen vinném be a koszos göncöket, szóval én pl. azzal sem vagyok megbékélve, ha a konyhában van a mosógép (nyilván ott, ahol megoldható lenne máshol is). Kamra egy fűtetlen helyiség, egy fűtetlen helyiségben dolgozik egy melegvízzel működő gép, biztos, hogy nem tesz jót a mosógépnek sem ez, bár tény az is, hogy a mostani mosógépek, teljesen mindegy hány százezres kategória, 5-7. évben tönkremennek. Különösebb párára ne számíts, s ha hetente többször mosol, akkor penészre sem kell számítani, a gumit el kell törölni a gépben mosás után és az ajtaját nyitva kell hagyni. Láttam már mosógépet szekrényben is panellakásban. :) Gondolom én szét lesz verve a fürdő, nem? Tehát merem feltételezni spájzba vizet, szennyvizet valahogy átkellene vinni, ha ilyen terveid vannak és azért vannak ilyen terveid, mert a fürdő amúgy is felújításon fog átesni, jól gondolom?
febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. A kamra is a lakásban van, (4. Emelet), nem hiszem, hogy olyan hideg lenne ott.
febr. 21. 16:00
 4/9 A kérdező kommentje:
2. Jól gondolod. :)
febr. 21. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a kamra is a lakásban van, akkor csináld, ha jó ötletnek tűnik.

Végül is mi a legrosszabb, ami történhet? Hogy kiderül, mégsem jó az a hely, és máshova rakjátok.

febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tud ott is szellőzni a gép, hogy kiszáradjon mosás után, akkor szerintem nincs ezzel gond. De ha szűk a hely, sok a cucc (tipikus mondjuk a földön tárolt krumpli vagy ásványvíz), nem lesz kényelmes ki-be pakolni. És ha ott nincs padlóösszefolyó, ez még lehet rizikós.
febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezért is gondoltam egy elszívó beszerelésre, hogyha megy a mosógép az mozgatja ott a levegőt.
febr. 21. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, hát elszívónak nincs értelme zárt helyiségben, csak úgy mondom, ha konyhában használsz szagelszívót, ott is ablakot kellene nyitni, máskülönben nem hatékony. Elszívó vákuumot nem tud csinálni, tehát ha tud beáramlani valahol levegő, akkor tud dolgozni egy elszívó. Azonban ha tud valahol (akár csak az ajtó alatt) beáramlani levegő, akkor nyilván a fűtött helyiségből a meleg levegő fog a spájzodba beáramlani és ha tárolsz ott olyan dolgokat, amit azért szobahőmérséklet alatt kellene (sajt, füstöltáru stb.), annak nem tesz jót plusz időszakosan beáramlik a meleglevegő egy hidegebb helyiségbe hidegebb falakkal, a sarkokban téli időben esélyes lehet a páralecsapódás.

Azért kérdeztem, hogy mekkora rombolás lesz, mert ha nagyobb, és a fürdő fala tégla (nem panelelem), jó helyen is van a közös falszakasz és megéri neked a vesződséget, bontsd ki a fal egy részét, kb. akkorát, mint a mosógép, bekerül fölé egy áthidaló, készül egy eldobozolás a túloldalról gipszkartonból, kicsempézik és így gyak. fürdő irányából besüllyesztésre kerül a mosógép falsíkig (láttam már ilyet). Így a fürdőben van a mosógép, az mégsem foglal helyet, a spájzból foglal helyet magának, még sincs a spájzban. :) Nyilván ezt neked kell eldöntened, hogy ér-e ennyit a történet vagy sem. Ha csak attól tartasz, hogy bármilyen élelmiszernek is baja lesz ettől, hogy a mosógép a spájzban, az alaptalan félelem, nem lesz baja semminek sem, a gépnek lehet, de a gépnek lesz baja amúgy is, a mosógép némi túlzással egy fogyóeszköz.

febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy nyitva kell hagyni az ajtót majd (vagy az ajtóra szerelni rácsot vagy kifelé egy szellőzőt), mint egy fürdőszobában is illik. És hát nem akkor, amikor megy a mosógép, hanem utána.
febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!