Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kültéri folyékony fólia bírja...

Kültéri folyékony fólia bírja az időjárást, ha nem burkolom le?

Figyelt kérdés

Van egy mobilgarázsom, 40x40_es zartszelvenybol van a váza és kívül szinezett lemezek borítják. Alatta 20cm vastag vasalt beton van. A beton 8cm-el szélesebb, mint a garázs. Van rajta ereszcsatorna. Amikor esik az eső, a fal tövébe eső víz lassan beszivárog a vasszerkezet és a beton között, meg a beton is magaba szívja a vizet és bevezeti a garázsba. Arra gondoltam, hogy kültéri folyékony fóliával belenem kívül a betont és a garazs alját 5cm magasságig, hogy elvezesse a vizet. Viszontinden leírásban szerepel, hogy mennyi idő utanmehet rá a burkolás. De én nem rakok rá csempe burkolást.

A napsütést és az egész éves időjárást bírja a fólia, nem fog elválni? Van olyan kültéri folyékony fólia, ami bírja az elemeket önmagában is, csempe burkolas nélkül?



#kültéri #Mobilgarazs vizszigetelese
márc. 13. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én körbeásnám úgy 30cm mélyen, geotextilt bele aztán kavicsot.
márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A körbeásás itt nem segít a falról lefolyó víz esetében.

Van olyan kültéri kenhető szigetelés ami alkalmas lehet. Ha jobbat akarsz, akkor a pl. a Bauder LiQuitec PU, vagy a Sika-nak is vannak jó cuccai. Ezeket egyszer felviszed, és hosszú évekig rá se kell nézni. Ha olcsóbb megoldás kell, akkor bármelyik barkácsáruházba bemész és kültéri kenhető anyagot veszel.

márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én inkább trapézlemezt tennék oda. Falszegély a neve, de tetszés méretre is hajlítjak.
márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Utána nézek mindkét megoldásnak.
márc. 13. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!