Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek mi a véleménye a Coror...

Kinek mi a véleménye a Coror rapid zománcfestékről?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nem jött be. Rettentően ragad az egész. Az ecset is hozzáragad mindig a gumikesztyűhöz. Nehéz vele festeni, és nehéz eltalálni pont az állagát. Az ecset is gyorsan beszáradna. Ha hígabbb akkor csepeg mindenfelé. Tudom hogy a rapid azt jelenti, hogy gyorsan szárad, és azzal nem is lenne gond, de ezt a festéket a tesómék vették, és egy szobafestő ismerős ajánlotta ezt a "sz*rt". Engem meg se kérdeztek, pedig jobban szerettem volna rendes festékkel kaput festeni. Az egy dolog, hogy a szobafestő ért hozzá, de nekem kell ezzel tetves festékkel festeni, ami nagyon nem volt olcsó.

ápr. 20. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt nem ismerem, de hasonlóképpen jártam a Hammerite festékkel. Festés közben, ha nem dolgoztam el nagyon gyorsan, akkor nyúlós volt. Ha hígítottam, akkor nem fedett rendesen. Egy ismerős festő is dolgozott nálunk ezzel a festékkel és neki is ez volt a véleménye. Ezenkívül igen drága, maga a festék is meg a hígítója is. Valaha én Orkán festéket használtam a kapura és kerítésre, az is gyorsan szárad, de nem lesz nyúlós, aromás hígítóval jól kimosható az ecset. Kb. tíz év után is még jó állapotban volt a festett felület. Csak mostanában már sehol nem látok Orkán festéket. Van még a „Kerítés festék”, az lassabban szárad, de szépen eldolgozható, bár a színválasztéka nem valami bőséges, de csak feleannyiba kerül, mint a Hammerite. Most a Durol zománcfestéket fogom kipróbálni, fát már festettem vele, elég jó lett és tartós, kb. 15 éve festettem egy aknafedél belső oldalát és most kezd egy-két helyen leválni. Tudom, ezzel nem vagy kisegítve, nem tudom mit lehetne tenni, ha már megvették. Talán érdemes lenne egy másik fajta festéket venni, ezt meg hagyni a fenébe, ha ennyire rossz.
ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!