Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legkorszerűbb fűtési...

Melyik a legkorszerűbb fűtési rendszer jelenleg?

Figyelt kérdés

Sok hirdetésben látom, hogy sok új házat is még mindig gázzal szerelnek fel, holott ez már elég idejét múltnak tűnik.

Mit érdemes most kérni egy új háznál?

Geotermikus fűtés megéri? Láttam valami olyat, hogy az udvaron leterítenek a föld alá kanyargó csöveket. Akkor semmi fát nem szabad ültetni az udvarra?


Vagy passzív házak elérhetőek már Magyarországon?


Milyen fűtési rendszert választanátok most újonnan?


Köszönöm!


ápr. 21. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőség és igény kérdése.
ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Csak gravitációs vegyes tüzelésű kazán rendszert.
ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

2!

Annyiban igaza van, hogy az tuti működik akkor is, ha se gáz, se villany.

ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Csak is vegyestüzelésű kazán.
ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kazán? De miért?


2024-et írunk, miért raknék tüzet a házban? Miért kellene egy gombnyomásnál többet tennem, ha fűteni/hűteni akarok?


Ha később el akarom adni, ki vesz majd meg 10 év múlva egy ilyen rendszert?


Miért nem választanátok modernebb rendszert?

ápr. 21. 20:18
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
szerintem napelemmel előállított villamos energia, ezt betáplálod elektromos padló vagy falfűtésbe.Kombinálhatod tárolós (akkumlátoros)rendszerrel.
ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Az a lényeg, hogy több megoldásban kell gondolkodni, nem szabad egy energiahordozóra alapítani a fűtési rendszert. A legkorszerűbb az valószínüleg a hőszivattyús rendszer, de a nem a közönséges, hanem a víz-víz rendszerű. Nézz utána. A gázt azért választják sokszor, mert ez a legolcsóbb a kivitelezés és a rezsi szempontjából is. A hőszivattyús rendszer kiépítése lényegesen drágább, a megtérülés bizonytalan, az ilyen fűtési rendszer javításában, hibaelhárításában viszonylag kevés a tapasztalat. Hátránya, hogy ez is villamos energia alapú, márpedig hosszútávon nem lehet azt megcsinálni hogy minden villanyról menjen és mindenhol. A villamos áram előállítása és szabályozása, központi illesztése a

fogyasztói igényehez képest nehéz, bonyolult dolog, energiaelosztási technikai nehézségekbe ütközik viszonylag modern villamos számítógépes vezérlési rendszerek mellett is. Azt is vegyük számításba, hogy a hazai villamosenergia igény harmada külföldről származik. A paksi atomerőműfejlesztés sem tudja majd ezt teljesen feloldani, hiszen a régi blokkokat majd folyamatosan leállítják.

Szóval nehéz előre gondolkodni. Ha a pénz nem akadály, csináltass nyugodtan hőszivattyús rendszert, de ne csak ez legyen, hanem tartalékfűtés is.

A vegyestüzelésű kazánt egyébként ponthogy úgy meg tudod csinálni, hogy ne a házban kelljen tüzelni. Van kazánház, aminek a tere független a lakótérből. Nem viszed be a házba a szenet meg a fát, nem odabent hamuzod ki hanem a kazánházba. Vagyis a lakótér tiszta maradhat, szénmonoxid mérgezés esélye gyakorlatilag nulla és komfortos központi fűtésed van. Ha egy jó nagy puffertartályt is beraksz, akkor elég lehet naponta egyszer tüzet rakni, enyhébb időben meg akár 2-3 naponta is elég.

A vegyestüzelésű kazán is lehet egész korszerű, van amelyikbe katalizátort tesznek hogy jobb legyen az égés, van amelyikben számítógépes program vezényli le az égés folyamatát- mondjuk ez inkább a faelgázosító kazánoknál fordul elő. De egy közönséges, békebeli kazán is lehet nagyon jó, ami nem megy soha tönkre. Igazából szigetelés kérdése minden, ha a ház külsejére ráraksz 20-25cm hőszigetelést, meg a födém, padló is rendesen hőszigetelt, akkor egy 80-10 m2-es házat egy fűtési szezonban 4-5 köbméter fával tele tudsz fűteni. Ha ennek árát leosztod havi szintre, az egész kedvező.

Szóval a kazánoknak, ma is és a jövőben is kellő tér jut.

ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

Nekem etázsfűtésem van és a kazán a konyhában van magam csináltam és van egy hangulata a tűzropogásának és meg lehet csinálni azt hogy 2024-es elvárásoknak megfeleljen egy vegyestüzelésű kazán.

Mondjuk ilyenre.

[link]

ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

A kondenzációs kazán modern szerkezet, csak most utálják az oroszokat és ~8x áron veszi ezért európa a gázt.

Érdekes, hogy mikor az usa vitte a demokráciát irakba, vietnamba, afganisztanba stb., senki nem utálta az usát, pedig egy nagyhatalom megtámadott egy gyenge országot.

Olcsó gáz rengeteg van csak nem kell az eunak, mert valakiknek nem ez az érdeke.

Jó példa erre mikor a németek meginogtak, hirtelen felrobbant az északi áramlat 1-2...


Én maradok a gáznál, évi 70000es fűtés számlám van. Vegyek azért 2-5 millióért egy hőszivattyút, hogy évi 30000et spóroljak... Vicc kategória. Ezt az összeget meg elbukom az éves karbantartással...

ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"2024-et írunk, miért raknék tüzet a házban? Miért kellene egy gombnyomásnál többet tennem, ha fűteni/hűteni akarok?"

Talán azért, mert valamilyen műszaki hiba, vagy természeti katasztrófa miatt néhány napra kiestél az áramszolgáltatásból. [És nem tartasz állandó készenlétben egy 20 kW-os dízel-generátort.]

ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!