Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan működik az áramszolgált...

Hogyan működik az áramszolgáltatás felújítás közben?

Figyelt kérdés

Tegyük van egy ház, ami szinte tiszta romhalmaz. Régi, az elektromos hálózat 30-40 éves, mindent újítani kell. Eljön az a pont, hogy az elektromos hálózatot kell újítani, mondjuk le lett verve a fal, itt az ideje kicserélni a dolgokat. Ilyenkor honnan van az elektromosság? Mert persze a rendszer le kell kapcsolni, sőt egy ponton már nincs is mit használni. Tudom, hogy jó részéhez nem kell semmilyen elektromos szerszám, de ha mégis? Akkor aksis szerszámokat használnak? Vagy van egy generátor?


Most nézek ilyen felújítós youtube videót és ezen töprengek. Elméleti kérdés, csak érdekelne. Köszönöm előre is!


ápr. 29. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

"Mert persze a rendszer le kell kapcsolni, sőt egy ponton már nincs is mit használni."

Miért kell lekapcsolni a rendszert? Attól, hogy felújítjátok, villany még van, hiszen mérőóra is van.

Ha új villanybekötés lesz, tehát új kábel a villanyoszloptól és mérőóra szabványosítás, akkor meg a mérőóra szekrénybe felhelyeznek egy dugaljt, onnan viheted a gépekhez az áramot.

Ha nincs sehogy áram, akkor csak az aggregátor vagy a szomszédtól húzott hosszabbító kábel marad. Betonkeverőt, komolyabb vésőgépet, stb. nyilván nem fogsz akkuról működtetni. Egy alap aggregátor viszont kb. 100ezer Ft-ér már beszerezhető, 10nap alatt megtérül mintha kölcsönöznéd...

ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem jól fogalmaztam.

Amikor fel kell újítani az elektromos hálózatot az épületben, mert régiek a vezetékek. Akkor kérdeztem. Hiszen akkor le kell kapcsolni az áramot, gondolom a villanyszerelőnek nincs kedve hozzá, hogy beleálljon a 220, amíg átvezeti az új vezetékeket.


Vagy akkor ilyenkor megcsinálják az egész kábelezést, utána lekapcsolják az áramot, bekötik az új villanyórába 1-2 óra alatt és ennyi?

ápr. 29. 22:24
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Az uj villanyóra felszerelése után oda lehet tenni mellé 1 2 dugaljat és hosszabbítóval már meg is oldható minden
ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Itt a videóban olyan régi volt a ház, hogy falra voltak szögelve a kábelek, nem is a falban voltak és amikor verték le a vakolatot, akkor rángatták le a falról a kábeleket. Akkor gondolkoztam el ezen, hogy hát általában a kábelnek való cső, az a vakolatba megy bele tudtom szerint, szóval ha ilyen szögelt kábelezés van, akkor addig mi van.

ápr. 29. 22:41
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Épp ezt mondtam az 1.válaszban!
ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a villanyóra alá annó beszereltek egy dugaljt ami még a kismegszakító szekrény előtt van. Ha levágom a fő betápot a kismegsz-ba akkor is van ott áram.


Ezen kívül ha lakott házban újítasz, akkor azt meg lehet tenni áramkörönként is. Leválasztod az adott áramkört, pl a nappalit, teljesen ki is kötheted akár, kikötöd a kismegszakítókat, leválasztod a nulla vezetéjejet, földet. Aztán azt az áramkört (szobát) bombázhatod.


Nem kell egyszerre szétverni egyben mindent.

ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!