Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízóra csere és plombálás...

Vízóra csere és plombálás kinek a hatásköre Nagykanizsán?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nincs tapasztalatom ezen a területen, konkrétan azt sem tudom, hogy lejárt e a mérők hitelessége már vagy sem, de mindenképp egy korszerűbb, távjeladós eszközre szeretnék váltani! A kérdés, hogy egy mezei vízszerelő is hitelesítheti vagy csak cserélheti az eszközöket, illetve, hogy ezeket nekem kell e megvásárolnom vagy az egész procedúra a Vízmű hatásköre és feladata? Úgy hallottam, hogy eleve ők értesítenek a 8 év lejártakor, de ebben sem vagyok biztos. Ha valaki tisztában van ezekkel a kérdésekkel és felvilágosítana azt előre is nagyon szépen köszönöm!

#Nagykanizsa #hitelesítés #vízóra csere #Zala vármegye #vízóra plombálás #távjeladós vízóra
máj. 7. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha az óra a szolgáltatóé minden feladat az övéké,és ingyenes .

Táv jeladósat nem szerelnek fel.

máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sokkal beljebb nem vagyok, de azért köszönöm a választ!

Ha bárki, bármi egyébbel, infóval tud szolgálni, azt előre is hálásan köszönöm!

máj. 14. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

A vízművek értesít, ha lejárt a mérőd ideje, ők hoznak, és szerelnek fel új, hitelesített órát. Ez nem kerül pénzbe, csak otthon kell lenni valakinek.

A mérőóra után -a saját részeden- már szereltethetsz fel, "mezei" vízszerelővel saját költségeden olyan herkentyűt, amit akarsz.

máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért leírhatnád, kérdező, hogy családi ház, vagy panel.

Családi háznál, meg néha panelnél úgy van, ahogy az eddigi válaszolók írták, a vízszolgáltató tulajdona az óra, és minden vele kapcsolatos dolgot ők intéznek, neked semmi beleszólásod nincs (a szerelők beengedésén kívül).

Panelben többnyire csak almérő van a lakásokban, és csak arra szolgál, hogy ezek arányában dobja szét a közösség a főmérő által mutatott vízmennyiség árát. Az almérők lehetnek a társasház tulajdonában, a lakszöv tulajdonában, vagy akár a lakók tulajdonában is, de ebben az esetben is az adott közösség megbízottja plombálja. (Ahol én dolgoztam, ott a lakók tulajdonában voltak az órák, és én mint a lakszöv dolgozója jártam plombálni az újakat.)

máj. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, ez az infó valóban kimaradt nagy igyekezetemben, hogy minél tömörebben minden apró részletet besűrítsek! Panel. Tehát nekem semmi dolgom, majd ők jeleznek, ha a mérők lejártak majd cserélik és/vagy plombálják őket? Én a távjeladós eszközhöz sem ragaszkodom, ha ingyen cserélik vagy plombálják a régit egy ugyanolyanra. (a hidegre ráférne a csere, mert már alig lehet leolvasni a párától.)
máj. 17. 23:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha panel, akkor először is azt nézd meg, hogy honnan kapod a vízszámlát. Ha a vízműtől, akkor velük állsz közvetlen szerződésben, övék az óra, és minden ezzel kapcsolatos intézni való.

Ha a közös költségbe van beleépítve a víz, akkor a vízművel nem vagy kapcsolatban, hanem a ház van velük szerződésben, és van a ház előtt egy főmérő, ami a vízműé, és ők csak ezt olvassák. Ebben az esetben a közös képviselőtől tudod megkérdezni, hogy a lakásodban lévő óra kinek a tulajdona: sajátod, a társasházé, lakszövé, stb.

A távjeladósat nemigen fogja senki se leolvasni, megfelelő leolvasó szerkezet híján.

máj. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6-os nagyon szépen köszönöm! A közösbe van beépítve. Ezen a ponton felveszem a közös képviselővel a kapcsolatot. Egyébként a távjeladós eszközökre való váltást is ő javasolta a lakók számára a leolvasgatós rendszer helyett.
máj. 21. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor ő biztos tud valamit. Pl. hogy valaki beszerzett egy leolvasót.
máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Viszont, ha lejártak volna a mérőim, már értesített volna, ha jól értem?
máj. 23. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Esetleg helyi sajátosság lehet, hogy senki nem figyeli... Nincs rajta valami dátum?
máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!