Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Rossz állapotú fakeretes...

Rossz állapotú fakeretes ablakkal mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy felújítandó garzont és a leglényegesebb dolgokat szeretném megcsináltatni. Van egy fakeretes ablak a nappaliban, ami már eléggé viharvert, be van repedve az egyik ablak és a festék is pereg le róla.


Mihez kezdjek vele? Maradjon a fa és újítsam fel? Vagy legyen helyette műanyag nyílászáró?


Csatolok pár képet:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



máj. 8. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Maradjon a fa.
máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Én műanyagot tennék.
máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is.
máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Az ablaktól és a pénzedtől függ. Én szeretem a fa ablakot, újat is ilyet vettünk. Van aki a műanyagot szereti.

Ha amúgy jó az ablak, szigetel, akkor csak hozd helyre! Szedd le a festéket, a repedést (ha a fában van) töltsd ki faglettel, csiszolt még! Használj impregnáló alapozót majd valami nagyon jó, UV álló festéket, akkor ritkábban kell újra festeni. Megéri megvenni a jó festéket.

Ha nem akarsz vele dolgozni vagy amúgy nem jó az ablak, akkor cseréltesd ki. Akkor egyben tudsz szúnyoghálót, redőnyt is tetetni rá rögtön ha szeretnél.

máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
A műanyag egyre kevésbé divat már. A fa igényesebb, szebb, természetesebb anyag. Én azt választanám. Ha karban van tartva, akkor egy terjedés z életet simán kiszolgál.
máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy pénzszűkében, akkor cseréltessed. Fára vagy műanyagra, mind1. Még bontott is jobb lenne mint ez. Javítson ki valaki, ha tévednék, de ez sima 1 rétegű üveg, persze 2 ablak van, így jobban szigetel, de azért ez nem az igazi, nagyon el van maradva a modernebb ablakoktól.


Ha jól zár, úgy értem nem akad, akkor szépen fel lehet újítani, de szerintem nem éri meg.

máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy gerébtokos 2x2 szárnyas + bevilágító 2x2 szárnyas. Mindegyikben 1-1 réteg üveg van. A hőszigetelési és hanggátlási tényezői még az elvárt minimumot sem közelíti meg!

Ránézésre ez műemlékvédelem alatt ál, tehát amennyire lehet hasonlítani kell az eredetire, ez általában min. 1,5-2x szórzót jelent az árában.


"A műanyag egyre kevésbé divat már. A fa igényesebb, szebb, természetesebb anyag"

Új építésnél nem lesz divat, mert a 3 rétegű üvegezést nem bírja el egyetlen fa nyílászáró szerkezet sem. Persze akaratos vevőnek megcsinálják garancia nélkül, és fél éven belül után kell állítani, majd egyre gyakrabban, ami korlátozottan lehetséges. Végül 1-2 év után szorulni fog.


Maradj a műanyagnál, nem kell karbantartani. Kívűlről úgy is csak fehér lehet, belülre meg bármilyen fa szint rátesznek neked, aminek +30% felára lesz.

Cserébe jól hőszigetel, és kiváló hanggátlassal rendelkezik, ha technológiai utasításokat betartva építik be.

máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod, ez sima egyrétegű, régen mindenhol ilyen volt. Télen ömlött be a hideg rajta, ezért sokan pokrócot raktak a két ablak közé. Arra kell figyelni a cserénél, hogy az új ablakokra kell kérni szellőzőt is, különben a gázasok nem fogják megfelelőnek találni a szellőzést és kikötik a gázszolgáltatást, ha nem pótolják.
máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Szellőző csak abba a helyiségbe kötelező ahol gázkészülék van.
máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

> "Új építésnél nem lesz divat, mert a 3 rétegű üvegezést nem bírja el egyetlen fa nyílászáró szerkezet sem."


Egy kicsit le vagy maradva. Lehet már fa kerettel is 3 rétegű ablakot kapni. A műanyagnak egyetlen előnye van, hogy igénytelen, minden más hátrány. Régen nem lehetett kapni jó fa ablakot, ezért terjedt el a műanyag. Viszont az utóbbi kb. 5-7 évben már ez sem probléma.

máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!