Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyezeti burkolólap felrakás...

Mennyezeti burkolólap felrakása előtt mit kell csinálni a mennyezettel?

Figyelt kérdés

Szoba felújítás előtt állunk. A mennyezeten tapéta volt, azt leszedtem, lekapartam. Most a beton felület látszódik. Mennyezeti burkolólapot szeretnénk felrakni. Hogyan készítsem elő a mennyezeti felületet? Rezgő csiszolóval átmenjek rajta? Mélyalapozás szükséges esetleg? Vagy ragaszthatom fel már most a lapokat?


Ilyen mennyezeti burkolólapot szeretnénk felrakni:

[link]


máj. 12. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem porzik akkor simán felragaszthatod, ha igen, akkor esetleg egy mélyalapozás . Egy dolgot érdemes megcsinálni, hogy jelöld fel a szoba közepét, teljes hosszban, és onnan kezd, így mindkét irányban egyforma lapok lesznek a végére. Illetve vigyázz, ne nyomd erősen, mert ha meghorpasztod, akkor az nagyon fog látszani, főleg lámpafénynél. Elég dominó alakzatban 5 ponton megragasztózni a lapokat.
máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
máj. 12. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi le se kapartuk a mennyezetet teljesen, csak ahol omlott le ott kapartuk le. A lényeg szerintem hogy stabil, szilárd legyen az amire ragasztod. Mi viszont telibe kentük a ragasztót, alaposan megkenve a sarkokat és az éleket is. Minimálisan higitottuk csak a ragasztót. 40 négyzetmétert csináltunk, ehhez 24kg ragasztó kellett, ez azért több valamivel mint a doboz oldalán a négyzetméterre vonatkozó anyagmennyiség. De jó erős lett, évek óta fent van, sehol nem kezdett leválni.

Én neked is a telibe ragasztást javaslom, lehet hogy az 5 pontos is elegendő, de mi biztosra mentünk. Jó munkát hozzá!

máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

És még annyi, az 1-es válaszoló jól írja hogy középről indulj. Egy kisebb helyiségbe mi a széléről indultunk, ami miatt picit ferde lett a mennyezet másik végénél. A 20 m2-es szobát már úgy csináltuk, hogy középre felrajzoltunk egy szálkeresztet és méterenként plusz vonalakat is rajzoltunk be. Így már jobb lett az eredmény. Mondjuk ahol ferdék a falak, ott el lehet játszadozni vele.

Aztán a megragasztózott lapokat egy 80cm hosszú PVC csődarabbal felhengereztük, így egyenletes lett a feltapadás, mintha kézzel nyomogatnád csak.

máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!