Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen sorrendben kell v...

Milyen sorrendben kell v ésszerű felújítani egy családi házat? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Gázfűtést szeretnénk bevezettetni, nyílászárócsere is szükséges, tetőn apró javítások, nem kell az egészet átrakni, csak egy-két cserepet. A házfalon vannak apróbb repedések, de statikus látta a házat, nincs nagy gond. Belül komoly átalakítás, tehát falbontás nem kell. Fürdőszoba komplett felújítás ráférne. A másik kérdés, hogy szükséges-e a felújítási munkákat megterveztetni vagy enélkül is lehet? Illetve lehet, de sok örömöm nem lesz benne?

2013. jún. 5. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha be akartok költözni, akkor első a belseje legyen. Ha a tető nem ázik be durván, akkor az is ráér. Nekünk is 5 évig tartott, mire minden készen lett, először a belseje, hogy beköltözhessünk, utána a külső szigetelés, majd színezés és végül a tetőcsere, elosztva minden nagy munkát 1-1 évre.

Mi nem terveztettünk semmit, főfalat nem bántottuk, a többit meg én terveztem meg magamnak (falak, ablakok, stb). Egyedül a gázhoz kellett terv. Persze ez függ a helyi önkormányzattól/hatóságtól is. Van, ahol megbüntetnek, ha kicseréled az ablakot és nincs terv hozzá.

2013. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, első és egyetlen válaszoló. Külön köszi, h normálisan válaszoltál, azt hittem, okos emberek lehordanak, h milyen fogalmatlan vagyok. Egyébként azt válaszoltad, amit hallani szerettem volna, a tervezésről azt hallottam, hogy félmillió forint is lehet. Én hasonlóan képzelem, mint Te, hogy egy munka, egy év. Így lenne pénzünk is. Beköltözni nem sürgős. A gázra számítok én is,illetve úgy tudom,hogy azt valóban terveztetni kell. Csak a múltkor egy kőműves, akivel apró, de sürgős munkát szerettem volna végeztetni, kicsit azért elvette a kedvem, illetve nem elvette, csak hülyének éreztem magam, miután ő mindenfélét mondott, hogy szerinte hogyan és mi mindent kellene csináltatnom, akkor úgy éreztem, hogy tényleg nagyon buta és naiv vagyok, h olyan egyszerűnek képzelem ezt? Értem ez alatt azt, hogy lépésenként haladunk, ahogy összejön a pénz. Gáz, nyílászárók stb. Aztán majd igényeskedünk a járólappal előbb-utóbb természetesen. :)
2013. jún. 7. 13:38
 3/3 nagy gyuri válasza:
Én a gázzal kezdeném mert ott azért forrasztanai,talán még vésni is kell,vagy a falat át furják a csövezés miatt aztán jöhetne a fürdöszoba,utána az ablak csere,festés járólap,hát dió héjban ennyi ,jó munkát és ki tartást!
2013. jún. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!