Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falfestékkel, falhibákkal,...

Falfestékkel, falhibákkal, árakról, ötletek?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy áll a dolog, hogy adott egy kis szoba kb. 22-24 nm2 fallal, amin van fűrészporos tapéta kétszer volt festve, először fehérre majd világos kékre-baba kékre. Hibái: Régen voltak fent poszterek amik ragasztószalaggal voltak felrakva, még a fehér festésen, majd ezután jött rá a baba kék szín, viszont ezen át üt a nyomuk olyan képen, hogy kifehéredik. Ezen kívül van meg a lámpa kapcsoló vezetékeinél is ki van fehéredve a fal, gondolom a glettelések miatt. Másik probléma a régen képeket tartó csavarok helye be lett glettelve, ez is ki szívja a festéket és kifehéredik.


Ezek a hibái vannak a falnak! Na már most, azt terveztük, hogy szép tengerészkék, sötétebb kékre festjük a falat valamilyen egyrétegű festékkel.

A hibákra keresnék javaslatokat, hogy ne fehéredjen ki a fal. Valahol olvastam hogy van valamilyen szer amivel le kéne kenni a falat festés előtt és megakadályozza, hogy a fal fehéredjen: [link]

Mi róla a véleményetek, esetleg más ötlet, javaslat van-e?



Falfesték: egyrétegű tengerészkék színű Héra Decor Egyrétegű belső falfesték-re gondoltam.

[link]


Ha a falat egy rétegben lefestem, festés előtt pedig lekenem azzal a csoda szerel(a hibákat jó alaposan) akkor szerintetek lehet valami ehhez hasonló kék szoba?

(A plafon maradna fehér)

[link]


És esetleg megsaccolnátok, hogy ez az egész müvelet(20-24nm2-es falra) kb. menyibe kerülne?


Köszönöm ha időt szakítottál rám! :-)



2013. júl. 12. 13:46
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:

Nemrég festettem fűrészporos tapétát, az is festett volt és tapéta pótlása is volt. A fehér festékek nem teljesen átlátszatlanok ezért van ez. Ilyen sötét kék jobban fog takarni szerintem simán 2x vagy 3x már tutira. De majd jön valaki aki szakértője is. A sötét festékek sokkal jobban takarnak.


Ha a festék már biztos én megvenném és kipróbálnám egy 30cm x 30cm -es részen, ahol mindkét rész benne van. Olyan helyen a falon ahol tuti szekrény lenne. Ha egyenletesre szárad akkor tuti. Ha nem akkor vennék valamit alá.

2013. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

Hozzáteszem a legjobb mindig ha leszeded az egész tapétát, falat javítani ha kell és teljesen újra már mehet a festés.


Nálunk nem szokásos de nyugaton egy mélyebb falfestéknél alátapétáznak egy hasonló de olcsó tapétával, ami kb olyan mint amilyen a festék. Ezt azért szokták 1 mert nem spórolnak a végletekig, 2 így biztosan nem zavarja be semmi a festék fedését.

2013. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!