Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a leggazdaságosabb...

Melyik a leggazdaságosabb megoldás porzó, hullámos aljzatbeton vízszintbe hozására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 20 négyzetméteres szobában felszedtük a padlószőnyeget és parkettát szeretnénk. Az alatta lévő beton porzik (gondolom nem megfelelő tudással csinálták az aljzatbetont) és elég nagy "szintkülönbségek" vannak benne. A kérdésem az lenne,hogy mi lenne ennek az állapontak a legmegfelelőbb vízszintbe hozási technikája? Le lehet kötni ezt a porzó réteget speciális alapozóval és arra néhány centis esztrich réteget rakatni? Mennyi a minimum az estrichnél?

Egy ekkora szobára milyen költsége van kb a betonozásnak?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. aug. 21. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Aljzatbeton csiszolóval szintbe hozni (ilyet tudsz bérelni gépkölcsönzőkben, nem is túl drágán), aztán mélyalapozóval jó vastagon megkenni, száradás után mehet rá a parketta. Ennél olcsóbban, jobb ár/érték arányban mással nem hozod ki szerintem.
2013. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ugyan ez volt nekem is a problémám én 15-ből hoztam ki!annyit csináltam hogy slagvizimértékkel körberohantam a szobán ez megmutatta nekem mekkora eltérés van az aljzatban és ennek segítségével a szamárvezetős módszerrel rábetonoztam a már meglévő régetre.Egy alapozás egyébként nem árt neki mert az megköti a port és jobban hozzátapad az új beton a régihez.(ez egy 25nm-es nappali volt).ez a legolcsóbb és legjobb megoldás szerintem főleg nagy szintkülömbségnél,mert ugyan lehet venni pl önterülő aljzatkiegyenlítőt,de nagyon drága 2200-2500ft és csak 20 vagy 25 kilós zsákban van én azzal kezdtem,de az arra van szerintem kitalálva ha csak pár mili vagy egy centi eltérésed van,vagy arra az esetre ha az ember tele van pénzel és nem számít csak kikeveri kiönti elmegy megiszik egy kávét mire visszajön már be is állt az anyag vízszintbe!
2013. aug. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!