Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől jelenhettek meg sárga...

Mitől jelenhettek meg sárga foltok a frissen festett konvektoron?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya,felpattogzott volt már a festék a konvektoron,úgy döntöttem,átfestem. Vettem az OBI-ban kromofàgot,leoldottam/vakartam a régi festéket,majd smirglivel is lecsiszoltem az igazàn sima felszínért. Aztàn domestosos vízzel letisztítottam,zsírtalanítottam,szàrazra töröltem, és így álltam neki lefesteni fehér, hőálló festékkel. Szép is lett, de ahogy elkezdett szàradni sàrgàs pöttyók jelentek meg rajta mindenhol, mint amikor felpattogzik a festék és alatta rozsdàs. Àtfestettem újra,de megint megjelentek. Mi lehet ez? Valamit rosszul csinàltam? Mit lehet vele tenni?

Elöre is köszönöm a segítséget!



#festék #sàrga folt
2014. nov. 14. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a Domestos megtámadta a fémet ami most átjön a festéken? Jobb lett volna hígítóval zsírtalanítani.
2014. nov. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fehér fstékek nagyon instabilak az UV és az IR sugárzásra is.
2014. nov. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*érzékenyek.
2014. nov. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A festék feloldott valami vegyszert, amit mégsem távolítottál el, és vagy reakcióba is léptek, vagy mivel nem tudtak keveredni (poláros/apoláros), a festék feldobta a felszínére.

Vagy a Domestos, vagy a zsíroldó szer.

Én is jártam így régebben, már nem tudom konkrétan, mi volt, de az biztos, hogy nem takarítottam le a vegyszert rendesen.


Mivel a felszínen van kiülve ez az anyag, ezért a következő réteg festék megint feloldja.

Talán azt lehetne csinálni, hogy lecsiszolni egy réteg festéket az anyaggal együtt, és újrafesteni, de elég kínos lenne, úgyhogy igazán jó tanácsot adni nem tudok.

2014. nov. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Domestost kihagytam volna. Ez egy oxidálószer, zsírtalanításra alkalmatlan. És azt a rozsdát, amit a kromofággal eltávolítottál, igyekeztél újra megképezni a Domestossal. A sárga pöttyök a amiatt vannak, mert a rozsda igyekszik a felszínre törni.

Kromofágozás és fémtisztára(nem simára, fémtisztára!) való csiszolás után máskor benzinnel zsírtalaníts...

2014. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hígítottad biztos


a hígítója esetleg gázosodik a festéknek és ezért lesznek rajta pöttyök, vagy légbuborékok távozások az oldott hígítós festékből


esetleg olajfesték higítót kell használni, vagy semmit

2014. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!