Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tömegkályhával jól fel lehet...

Tömegkályhával jól fel lehet fűteni egy 100nm-es házat?

Figyelt kérdés
Illetve mennyibe kerül a kiépítése? Radiátorokra rákötése?

2015. jan. 3. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

tömegkályha felülete alacsony hőmérsékletű, így csak jól szigetelt házban van értelme, de fel lehet vele fűteni(ha gyorsabb a belső légáramlás mint a falak hővesztesége). lényege, hogy az alacsony hőmérsékletet 1-2 napig folyamatosan tudja adni (~30-40 fok).

viszont súlya 4-8 tonna miatt megfelelő alap is kell neki, ára úgy 600E környékén van, de általában utánajárás és infó gyűjtés után maguk rakják legtöbben, léteznek "tanfolyamok" is időnként.

radiátor rákötés már necces, mert ilyennel 1-2 ember próbálkozik még csak, ahogy olvasgattam, de ez már "tömeg kazán"; itt a kísérletezővel érdemes felvenni a kapcsolatot.

2015. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Józanparaszt ***** válasza:

Üdv!

A tömegkályha kérdése nagyon összetett, így erre pontos választ nem lehet adni.

Ami biztos, hogy önmagában is drága mulatság, és nem biztos, hogy az épület alkalmas a telepítésre (min. 12x24-s kéménykürtő, nagy teherbírású monolit födém, min.100x100 alapterületű helyigény, stb.).

Az is biztosra vehető, hogy ha vízkörrel akarod telepíteni, annak olyan költségei vannak, hogy - akármilyen jó hatásfokkal is dolgozik - a büdös életbe nem hozza vissza az árát.

Az egyik munkámat dokumentáltam itt megtalálod:

www.kemence.sokoldal.hu

Hátha hasznos.

2015. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Józanparaszt ***** válasza:

Azért a 4-8 tonna egy kicsit sok. Eddig 3 tk.-t raktam. A sajátom lett a legkönnyebb 1,8 T. A másik kettő 2,3 és 2,6 T súlyú... és egyik sem kicsi. Persze lehet rakni 8 tonnásat is, csak egyrészt minek? Másrészt az olyan sokára melegszik át a nagy tömeg miatt, hogy nem éri meg telepíteni.

A többivel egyetértek.

... és bocsi, nem kötekedésnek szántam.

2015. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnéztem amiket leírtál róla.
2015. jan. 4. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok, kicsit elsokalltam a tömeget, rossz érték derenggett. a finn 3-4,5T, ebből alakult ki a dán, ami 2-2,5T.
2015. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!