Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy családi ház, annak...

Van egy családi ház, annak körülbelül hogy adódik össze a hővesztesége?

Figyelt kérdés
Valóban a korszerűtlen ablakokon megy ki a legtöbb meleg? Vagy ez csak egy nagy tévhit.
2015. jan. 7. 20:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
ki kell számoltatni, egy épületgépész vagy energetikussal hogy mennyi hő szökik ki az ablakokon falakon és a födémen keresztül stb és a végén megkapsz egy kW értéket
2015. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
és igen a rossz ablakokon húz ki a legtöbb meleg
2015. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azt én is tudom, de nagyságrendileg lehet tudni hogy ablak fal vagy stb stb. anélkül is.
2015. jan. 7. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:

megnézed a hővezetési tényezőjét az ablakodnak (típus szerint) és a téglának betonnak is van katalógus értéke ebből lehet következtetni,


igazából egy rosszul beépített szigetelt ablak sem ér semmit, mert nem az ablak keresztmetszetéén van a baj, hanem a tok rosszul van berakva nincs körbeszigetelve

2015. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nekem régi fa ablakom van, a tok normális, inkább ott jön be a levegő ahol a tok és az ablak találkozik.


89-ben épült a ház, ideje lenne műanyag strapa ablakokat berakni, de azért kérdezem, mert ez helyett szigetelés is megoldható (mármint a falakat, a tető nélkül egyelőre).


Viszont csak az egyikre futja most majd.

2015. jan. 7. 20:57
 6/11 anonim ***** válasza:
milyen falazatod van?
2015. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tégla, viszont jó vastagok a falak.
2015. jan. 7. 21:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak durván számolva alápincézetlen, földszintes, régi házban.


Hol megy ki?

-lábazat (általában beton) 10-20%

-falazat (általában tégla) 25-30%

-nyílászárók (általában fa) 25-30%

-födém (általában beton vagy fa) 25-30%


Én a helyedben a mennyezet szigeteléssel kezdeném. Letakarítani, ha nem akarod járhatóra, 2x10cm üveggyapot, ha igen, egy olcsó puha hungarocell (nem lépésálló) rá valami burkolat, OSB vagy beton és máris járható...

Következő lépés a lábazat szigetelés indító sínig, aztán a falazat, még ha nem is egyszerre. Végül ablakcsere.


Ha először ablakot cserélsz, ott is penészedni fogsz, ahol eddig nem...

2015. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ha ott jön be a hideg, ahol az ablak meg a fal találkozik, akkor simán belehet fújni PÚR habbal. FONTOS ! Csak egy kis hozzáértés kell. Persze attól még a fal nem biztos hogy jó.
2015. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mint mondtam ott nem jön be hideg, ablakkeret és ablak nem illik pontban egymásba.
2015. jan. 8. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!