Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy fűtéskor...

Mennyibe kerülhet egy fűtéskorszerűsítés?

Figyelt kérdés
Egyik gyermekemnek kinéztünk egy családi házat, de a fűtés nincs megoldva. Vegyes tüzelésű kazánra gondoltunk, ami 80nm-t fűtene, ebből 52 nm padlófűtéssel. A használati melegvíz nem feltétlenül innét menne. Gondolom, az aljzatot is fel kell törni. Körülbelül mennyit számoljunk egy ilyen bulira, ha teljesen 0-ról indulunk?

2015. febr. 26. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Én már vagy 5 éve csináltattam pontosan nem is emlékszem de 1 -és 1.5 milla között lesz szerintem. De kérdezz meg sok vállalkozót és úgy dönts. Ez aljzat feltörés nélkül . Mert azt nem tudom mennyiért csinálnák. Én is sokaltam mikor egy utcabeli vállalkozótól kértem ajánlatot aki álltalában Pesten dolgozik. Majd egy másikat bíztam meg akivel közben szomszédok lettünk(meg vette a szomszéd telket a fiának) és így olcsóbban csinálta. De nem volt óriási nagy különbség.
2015. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1 millió alatt nem jön ki az biztos.
2015. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most nem éri meg a vegyes kazán. Sokkal jobb egy kondenzációs gáz kazán.

Vegyes kazánhoz, zárt rendszerhez, rengeteg kazánbiztonsági berendezés kell. Puffer tartály se árt, vezérlés. Sok vízhez, nagy tágulási tartály kell, rengeteg szerelvény. És ettől még, ha nem gyújtanak be, akkor nem lesz meleg.


Mivel padlófűtés lesz, így egy kondenzációs kazán, igazán sokat tudna kondenzációs tartományban dolgozni.

Egy jó kondenzációs gázkazán 300 e ft, külső érzékelős termosztát 25 e ft. HMV tároló 40-100 e ig. Padlófűtés kb 6000ft/m2 ebben már a burkolás és a csempe is benne van, persze burkoló ártól függ. Van olyan csempe aminek 6-8e ft/m2 az alap ára.

Nem árt néhány radiátor, hogy gyorsan tudjon reagálni. Dunafer oldalán nézz szét (kb 15-40 e/ft db)

2015. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan számolhatsz másfél milliót csak a fűtésre. A kondenzációs kazán a büdös életbe nem terül meg vagy amire visszahozná az árát, elmúlt 10 éves és kidobhatod. Ennek a beépítése is benne van min 500 ezerbe, amiért nagyon jó faelgázosítót kapsz amit kétszer kell megrakni egy nap!!!
2015. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a faelgázosító sem térül meg. Egy sima fatüzelésű kazán is tud 30%-ot, szemben a 80%-os faelgázosítóval. Lehet, rosszul számoltam, de nekem 12 év jött ki.
2015. márc. 10. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egy sima öntöttvas kazánnal fűtök, de építettem be elgázosítót is máshol.Van összehasonlitási alapom, Ég és föld a kettő! A kazán árában nincs olyan vészes különbség, persze ahhoz puffer kell, kicsit több szerelvény de az egy vegyeshez sem árt. De hát kinek mi, van aki a gázban hisz...én meg abban, hogy köszönő viszonyban sincs az ára a fűtőértékével. Persze Viktorunk megmagyarázna, hogy semmi baj nincs vele :D a fával nem tudnak mahinálni.
2015. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja a fával nem tudnak mahinálni. Mahinálnak vele Rikárdóék, amikor hordják, és átverik az időseket, naívakat.

Gondolom te tüzépen veszed számlával a fát, igaz?

Mert én senkit nem ismerek, aki ott venné. Mindenki szerzi. Érted, nem vásárolja, törvényesen, rendesen mérve átverés nélkül, hanem szerzi!

Mindenki úgy érzi, hogy milyen jó bizniszt csinált.

Csak aki mázsára veszi, az jó vizest fog venni,ki köbméterre, annak meg középen lesz telerakva apróval.

Az egész lánc alapszik a trükkös csaláson. Mázsa, köbméter, erdei köbméter, kalodás rengeteg mértékegység az átveréshez...

2015. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mostanában olcsóbb gázzal fűteni, tavaly fával fűtöttem még, de kb. egy árban van a kettő, inkább gázzal fűtök, pedig sima Fég kazánom van.
2017. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zombee válasza:

Drága a fa, majdnem egy árba van a gázzal. A fa kicsivel olcsóbb. De számold már bele a munkát amit ráfordítasz! Behordás, fűrészelés, hasogatás, ismét behordás, majd télen a jeges járdán, méteres hóban be kell valahogy juttatni a cserépkályha elé is. Aztán begyújtani a kályhát, megrakni kétszer vagy háromszor, néha ablaknyitással (!!!) hőfokot szabályozni, időben elzárni vagy újra rakni.

Nálam akkor tört el valami, amikor apám a körfűrésszel majdnem levágta az ujját. Pedig géplakatos, jól tudja hova szabad nyúlni és hova nem. A koszos védőszemüvegen keresztül nem látta hogy még forog.

2019. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zombee válasza:
A lényeg lemaradt: 80nm ház, 6 radiátor (vécébe is), kb. 1.2 millió mindennel együtt. A gáz telekhatárban volt, most kazán+gáztűzhely róla megy.
2019. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!