Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton álmennyezet...

Gipszkarton álmennyezet betontárcás födémre?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy "E" gerendás betontárcás födémre hogyan és miként szereljek fel gipszkarton álmennyezetet?

A gerendákat nem merem megfúrni és tilos is. A betontárcákat fúrjam meg mondjuk 10-es ütvefúróval és a tetőléceket nyíló fémdűbelekkel fogassam fel? Vagy egyszerűen műanyag tiplizzem?



2015. jún. 4. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy tilos!A többi minden ok!
2015. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy tilos!A többi minden ok!Annyi a bibi, a gerendában elkapod a vasat kezedet töri...Fúrj a tárcába
2015. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne direkt a tálcához lécezd hanem függeszd akkor nem fog később sem megrepedezni,nyugodtan használhatsz beütős tiplit .
2015. jún. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ajjaj, van baj!


Először is nem táRca, hanem táLca. :-)


Másodszor. nyugodtan fúrhatsz bárhová, nem gond.


Továbbá:

Tetőlécet felejtsd el! GK rendszert csak saját szerelvényeivel építs! Ha nem vagy tapasztalt (mint az látszik a kérdésedből...) jobban járnál, ha szakemberrel csináltatnád. Egy leszakadó álmennyezet sok kárt tud okozni...

2015. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már rengeteg gipszkarton álmennyezetet és válaszfalat építettünk. Szakembert semmiképp nem fogok fizetni mert az eléggé szégyen lenne :)


Azért tettem fel a kérdést, mert a födém salakkal van szigetelve 23-26 cm vastagon és félek hogy a tálca elreped és leszakad.


A tetőlécezés tökéletes a gipszkartonnak :) nem fogok drágán profilokat venni. Csodálatosan 1 méterenként betetőlécezném jó erősen felfogatva, majd keresztbe 40 centinként. Így marad 7 cm a födémtől a gipszkartonig amibe szépen elfér a spot rendszer :)

2015. jún. 5. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha sok gk rendszert szereltél volna tudnád, hogy tilos műanyag tiplit és tetőlécet alkalmazni mennyezeten. Fém beütőékkel és fém profillal kell épîteni.
2015. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És miért tilos tetőlécet alkalmazni mennyezeten?
2015. jún. 8. 19:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Pontosan azért amiért műanyag tiplit. Tűz esetén élet veszélyessé vállhat a mennyezet, mert leszakadhat. Arról nem beszélve, hogy csavarodhat a fa és gyengítheti a tiplit a menyóba.

A lécre szerelt mennyezet csak magyarországon divat, mert mindenki spórolni akar.

2015. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem. Amúgy visszatérve, a műanyag tiplit azt csak úgy megemlítettem, ilyenekben sosem bíztam.


A betontárcák miatt az üreges fémdűbelet használom.


A tűzveszélyesség miatt: Mivel nem szeretem a tüzet, ezért minimális az ami meggyulladhat, DE ha már valami meggyullad és leszakad a gipszkarton akkor nem baj :) csak mert ha valami elkezd égni, akkor hiába lenne lemezprofilra csvarozva, akkor is cserélni kellene, így meg legalább jön magától :D


Persze a fa csavarodásával is számolni kell, ezért használok teljesen száraz léceket. Vizeseket semmiképen sem teszek fel.

2015. jún. 10. 19:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy leszakad, mert valószïnű tönkremegy minden a lakásban. A baj az, hogy a tűzoltókra szakadha akik mentenének amit lehet. Akkor okoz balesetveszélyt.

Szereintem jobban jársz egy igazi szakemberrel, mert nagyon kezdő vagy te ebben a szakmában.

És beton TÁLCA!

2015. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!