Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg 3*-kell glettelni a...

Tényleg 3*-kell glettelni a vadi új házat? A piktor így vállalja, és 3*-i diszperzit.

Figyelt kérdés
Gondolom 2* lenne a glett és a festés, akkor olcsobb lenne a munkadíj!

2015. jún. 30. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan lehet hogy rá kell húzni 1-2 helyen,de ha jól símitották le ,szerintem akkor csak a piktor emeli a munkaidejét ,és a számlát is .
2015. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
én nem is értem, egy jó festő leglettel egy falat aztán lehet festeni, mi az, hogy 3* glettelni?
2015. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor szoktak 3szor glettelni ha nagyon durva a fal
2015. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem is hallottam ilyet!! brr 3*??? a mai anyagokkal?? Nem mész?... köszönet a válaszokért! nyomtam a zöldet.
2015. jún. 30. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálam kétszer glettelték két féle glettel majd jött a festés.
2015. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen , olyat is hallottam, hogy 2 különböző szinben, hogy igen ez nem átverés!
2015. jún. 30. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Valaki itt át....., vagy a kőműves vagy a festő. Ha nincs lesimítva a vakolat rendesen, akkor kéne 3x glettelni, de akkor egyrészt sápítozna egy sor a festő, másrészt akkor se kéne 3x telibehúzni, már 2x teli plusz egy flekkelés is elég stréber munka. Úgyhogy inkább hülyének néznek. Főleg hogy a 3x diszperzitet meg aztán semmi nem indokolja. Mi egyszer telibe glettelünk, aztán egy kenés, egy flekkelés foltokban anyagos gipsszel, még egy kenés, és ahol kell, foltokban sumerolás.
2015. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így van kétszer elég glettelni, erre van kitalálva a vastag vakoló glett és a vékony glett. A festék már más tészta, ha a festő használ mélyalapozót(új háznál erősen ajánlott), akkor elég szokott lenni a két réteg festék. A rétegek száma egyébként erősen függ a festék sötétségétől és takaróképességétől. Például a legtöbb latex festékből két réteget ajánl a gyártó, de mindig erősen ajánlott egy diszperziós aláfestés, így viszont már 3 réteg festékre van szükséged.

Ha segítségre van szükséged:

epitoseged.hu

2015. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha olyan falat szeretnél, hogy a légy is elcsússzon rajta akkor nem sok a 3x glett, mert ugye közben géppel 2x becsiszolja a felületet.

Ha nem így jár el akkor mondhat bárki bármit, de a falra szerelt lámpa "surlófényében" árnyékos lesz a fal.

Ha nem ez az elvárt minőség akkor bőven elég a két glett meg 2 festés.

2015. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!