Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nappalinkba csempét vagy...

Nappalinkba csempét vagy laminált parkettat rakjunk? Vélemények! Férjem parkettát akar, mert melegebb én félek tőle, hézagos lesz egy idő után meg a víztől nehogy feldagadjon!

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hézagos nem lesz a laminált, és ha nedves ruhával feltörlöd, nem lesz baja tőle. de ha elázik, akkor.....
2015. nov. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Laminált. Az kellemesebb, a járólap olyan rideg.

Nem lesz hézagos, ha normálisan lerakják.

Víz meg gondolom, normális esetben nem folyik a nappaliban.

Felmosni lehet.

Max. akkor tennék járólapot, ha padlófűtés van, de attól még rideg lesz, csak legalább nem hideg.

2015. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Parkettát akartok vagy laminált padlót? Nem ugyanaz a kettő. Nekünk padlólap van, kertkapcsolatos nappali + kisgyerekek, praktikusabb állandóan takarítani. A laminált padlót csak alaposan kicsavart törlővel szabad feltörölni, akkor nem megy tönkre. Ha lamináltat választasz, mindenképp jobb minőségűt klikkest vegyél, a 6-7 mm-es változatot felejtsd el, megfelelő alátéttel.
2015. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az esztétikai élmény miatt választottam a parkettát. Világos kőrisből van, és olyan, ami alá mehet a padlófűtés. Egy nappaliban amúgy sem szokott órákig tócsákban állni a víz, emiatt nem féltettem. Négy éve megvan, hetente többször fel van törölve, korrektül lett lerakva, most is klassz, mint újkorában. Nekem, legyen bármilyen drága, és szép és olasz a járólap, valahogy a nappaliba nekem snassz. Biztosan túl konzervatív az ízlésem. 54 éves férfi vagyok.
2015. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

A lamináltból is van teljesen vízálló persze drágábban. Amúgy tényleg egy kicsavart felmosással rendben van az. Aztán lehet (külföldön) szokták a laminált széleit összeragasztani, víz és kosz ellen jó, meg van hogy lapjával is leragasztják. Ez a vízállóság területe, aztán ott van a konkrét hőmérséklete. A laminált melegebb a járólap hidegebb. Bár ez becsapós. A járólap hőfelvétele gyorsabb ezért érződik hidegebbnek lényegében. Mint a fémkorlát is nyáron ettől hidegebb érzetű mert hirtelen felveszi a hőt, pedig ugyanolyan hőmérsékletű mint a fal, mégis hidegebb tapintásra. Hőszigetelni mindkettőt lehet alulról. Ha meg padlófűtés lenne a járólap előnyösebb pont a gyors hőközvetítése miatt és akkor lehet télen is tappancsozni rajta. Látványra meg a járólap hűvösebb benyomású. Azt vitatnám hogy rideg, a rideg az más. A teljes járólapos ház a mediterrán és trópusi környezetben elterjedtebb, de ott még jól is esik a meleg miatt. Ha a járólap és az egész ház/lakás rusztikus mediterrán jellegű akkor nem rideg a járólap, otthonos és kellemes. De nehezebb berendezni úgy hogy olyan is legyen, főként olcsóbban, nagyon jó érzékeket kíván és sok utánjárást a járólap és bútorok tekintetében is egyaránt. Míg a laminálttal sokkal könnyebb berendezkedni. Ehhez jön még a szokás kérdése, hogy ki mihez szokott. Ja és van fa mintázatú járólap is, ha megnézzük közelről rendkívül mutatósak tudnak lenni. Érdemes rákukkantani hátha bejön, de ettől még hidegebb tappancsolni.

[link]

[link]


Ha járólap lenne melegebb tónusú rusztikus mediterrán amit lehet javasolni, akár modernben is, közép mély barna járólap (vagy kicsit világosabb, a sötét benyomja), sok pasztell szín, fa szín, ilyen szőnyegek, bambuszroló, kevés pasztell piros narancs kék. Ilyenek. Fehér fal és bútor is mehetne, fehér rusztikus fa is. Mindenképpen érdemes lenne akkor hogy ne a legolcsóbb legyen és ne csak barna hanem rusztikus is.


Néhány példa ami biztos rideg:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek meg rusztikus mediterrán otthonok, járólap de semmiképp sem rideg, sőt nagyon otthonos:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!