Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lépcső és fal közötti rés...

Lépcső és fal közötti rés eltüntetésére javaslat?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók!


Tisztelettel várom a tanácsotokat a következővel kapcsolatban:


Nemrég vettem egy házat, amelyről leszedtem a lambériát. Ezáltal a lépcsőházban a fa lépcső és a fal között 3 cm hézag keletkezett. Hívtam egy asztalost aki azt mondta, egyszerűen és gyorsan rak nekem új lépcsőt potom 240.000 Ft-ért.


Tud nekem valaki egy áthidaló megoldást javasolni? Lábazatot készíteni macerás lenne az asztalos szerint, mert kevés a lépcsőben a dekékszög.


Köszönöm a segtséget előre is.


2016. máj. 1. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél fel pár fotót róla mert így látatlanból elsem tudom képzelni hogynézhet ki.
2016. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Eszter76 ***** válasza:
100%

A ház stílusától meg az ízlésedtől is függ, hogy mit lehet csinálni. Hirtelen ezek jutnak eszembe:


1. Hívj egy másik asztalost, aki hajlandó aprólékos ám lényegesen olcsóbb munkával lábazatot csinálni - ezt meg, akinek csak a nagy meló kell, felejsd el.


2. Vegyél széles parkettaszegélyt és tedd (ragaszd) föl te magad a lépcső szélére. A macerás helyeken, ahol marad pár milliméteres lyuk, a végén használhatsz folyékony fát. (A parkettánál pl. a fűtőtest csövénél szoktak olyat, szóval 3 cm-es hézagot nem lehet eltakarni vele, de a hibáknál a pár mm-est már igen.)


3. Tedd / tetesd vissza a lambériát a lépcső mellé, vagy más, hasonlóan vastag falburkolatot - akár csempét is lehet.


4. Vegyél vagy varrj "kukacot" - régen a panelházakban a "huzatos" ablak vagy ajtó aljához tettünk ilyet szigetelésnek. Készen is lehetett venni, de nálunk a nagymama varrt. A gyerekszobában vidám mintás volt, az előszobában meg szolid szürke. Egy ilyennel simán el lehet takarni a rést. Ha barna, akkor szolid lesz, ha meg színes, akkor fel is dobhatja a lépcsőházat. (Esetleg itt-ott oda is lehet erősíteni, hogy ne csúszkáljon). Persze a lépcső miatt ide lényegesen hosszabb "kukac" kell, mint az ablak alá.


5. Pakold tele a lépcső szélét dísztárgyakkal, hogy eltakard a lyukat. Ez is lehet mindenféle stílus. Sorba ülhetnek ott plüssmacik - de akár Zsolnay porcelán is mini ezüsttálcákon.

2016. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Eszter76! Tényleg nagyon szuper ötletek! :-) (hamarosan küldök képet)
2016. máj. 1. 12:18
 4/7 A kérdező kommentje:

Íme egy kép:


[link]

2016. máj. 1. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt a hézagot simán köbe lehet burkolni takaró léccel, eltünik a hézag és még esztétikus is lesz. Akár te is megtudod csinálni. Nehogy már százezreket fizess az asztalosnak.
2016. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

PL.xps lapból is nagyon könnyen megcsinálhatod a szegélyt,

nagyon könnyű vele dolgozni.

(xps lap az amivel a házak lábazatát szokták szigetelni)



(

2016. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a segítségért!
2016. máj. 1. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!