Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel lehet elvenni régi fa...

Mivel lehet elvenni régi fa gerendák/deszkák ódon szagát?

Figyelt kérdés

Régi ház teljesen felújítva csak a konyha mennyezetén lévő gerendázat, deszkázat maradt a régi. Le lett csiszolva, szépen néz ki de nyáron amikor meleg van délutánra ódon szagot áraszt ami jól érezhető a konyhában és nem illik egy modernizált helyiséghez.

Az első ötletem, hogy impregnálóval átkenem az egészet, ez elzárja a pólusokat, lehet, hogy segít. Aztán ha kell akkor utána szintelen vékonylazúrral is átkenem.

Hozzáértők szerint ez így jó lenne? Vagy van más anyag ami jobb lenne erre a célra? Fontos hogy színtelen legyen.



2016. szept. 20. 12:38
 1/2 anonim válasza:
Valoszinü ,hogy azal metodussal ahogy te gondolod nem érsz el taros vàltozàst, csak egy darabig elnyomod a szagot.Kèt dolgot tudsz csinàlni.Amit én màr többször kiprobàltam az" natur terpentin"nel ( nem àsvànyterpentin, tehàt nem higitora gondolok mert azt köolajbol àllitjàk elö)hanem az amit elsösorban fenyöfàböl derivàlnak.Nagyon erös fenyöszerü illata van.De nem szabad ,hogy valaki alergiàs legyen a természetes illo olajokra (ez van a narancshéjban meg egy pàr màs dologban is).Nem tudom holl lehet kapni.Ha van is lehet hogy dràga.Ha ezzel bekened elösször a fa megsötétedik de amint kiszàrad visszanyeri az eredeti szinét.Ennek az az elönye hogy ha ujra jön a szag ujralekened.Az a tapasztalatom hogy alegdurvàbb szagokat is eltàvolitja egy pàr kezelés utàn.Csak akkor kezeld le mégegyszer ha szgot érzel.A màsik lehetösèg hogy bekened vizüveggel, de ezt probàld ki egy nem làthato részen mert a vizüveg alkali hatàsàra megfeketedhetik a fa.Elsösorben a magas csersav tartalmu faanyagoknàl (tölgy, keményfàk) történhet meg.Tehetsz probàt szalmiàkkal és ecettel is de itt is mindig egy nem jol làthato helyen prodàld ki(sarokban) ,Hogy nem feketiti-e be a fàt, és vàrd ki a reakcio végét mert lehet hogy a hatàs csak késöb jelentkezik ugy egy-két nap mulva.
2016. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kipróbálom.
2016. szept. 20. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!