Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Dryvit élvédőre rátehetem a...

Dryvit élvédőre rátehetem a hálót?

Figyelt kérdés

Eddig úgy csináltam, hogy felragasztottam az élvédőt és annak a vonalába kb. fél centivel attól elvágtam a hálót, nem értek össze.


Azt tudom hogy a hálóra nem jó tenni az élvédőt, de mi a helyzet fordítva? Nem lenne erősebb mint ahogy eddig csináltam?



2016. szept. 22. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
értelmes ember a hálóra teszi a fém gipszkarton élvédőt
2016. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hálóra miért nem jó rátenni az élvédőt?
2016. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Két okból nem tettem a hálóra az élvédőt. Egyrészt aki nálunk dolgozott így csinálta és amikor rákérdeztem mondta is, hogy nem jó az élvédőt a hálóra tenni, hanem a háló az élvédőig érjen. Nem indokolta mért van így.


Talán nem áll meg olyan jól a hálón az élvédő, de még valószínűbb, hogy túl nagy szintkülönbséget okoz a háló fölött még az élvédő és olyan vastagon nem akar az ember glettelni az egész falfelületen, vagy ha kintebb van hozva az éleknél csak azért hogy eltakarja a glettelés az élvédőt az hülyén néz ki.


[link]


Itt is ezt írják:


"hibás, ha az élvédő profilt a hálózásra ragasztják rá"


ugyanakkor:


"helytelen, ha az élvédő profilra rávezetik a hálót, de a sarkon elvágják, nem fordítják át"


Így a második kitételből azt vontam le következtetésképp, hogy az jó lehet ha át van vezetve a háló az élvédő fölött, de ha át van vezetve fölötte és el van vágva az nem jó. Ez érthető is.

2016. szept. 22. 17:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Na akkor csináld ahogy olvastad! A szaki nem tudta +magyarázni, én meg nem is próbálkozom... :)
2016. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor minek írsz ide? A kérdésre írsz egy másik kérdést, arra amennyire tudtam válaszoltam, aztán duzzogsz mint egy gyerek.


Akkor tartsd meg magadnak a nagy okosságod, amit még ezen az anonim oldalon sem mersz felvállalni mások előtt, nehogy kiderüljön, hogy fogalmad sincs az egészről.

2016. szept. 24. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
ennyire hülye nem lehetsz v igen?? Nem süllyedek le a nálamnál hülyébb "emberek" színvonalára!Csak mj: Én tudom, mert szakmám! De akitől kérdezted az nem tudja mert nem válaszolt rá! Akkor hogy is van ez?
2016. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akinek ez a szakmája az meg is tudja indokolni, hogy mit miért.


Eddig semmi szakmai érvet nem tudtál felhozni, éppen úgy mint akitől személyesen kérdeztem.


Megköszönném, ha csak olyanok szólnának hozzá akik konkrétan ki tudják fejteni, hogy miért javasolják úgy ahogy.


Engem csak a tények érdekelnek indoklással, ilyen gyerekes viták nem.

2016. szept. 26. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan ráteheted a hálót az élvédő széléig! Ugyanis a hálón kb 10 cm a szélétől van egy csík és az a takarást jelzi! ha jól értelmezem akkor az élvédőre is , nem a műanyagra, rá teheted! Teheted az élvédőket elsőnek, de teheted a hálóra is az élvédőket!

Én úgy csináltam. Remélem sikerült érthetően leírnom!

2016. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Én eddig elvágtam a hálót az élvédő szélénél. Semmi hátránya nem volt. A felületet erősíti, az élvédőnél meg a fémnél jobban úgyse lehet. Nem is lett baj egy helyen sem amit így megcsináltam.


Most megcsináltam azt ami a kérdésben is szerepel - mivel láttam is lehet kapni olyan hálós élvédőt amin gyárilag át van futtatva fölötte a háló. Gondoltam ha gyári megoldásnak jó akkor én is így meg tudom csinálni.


Végül is meg lehet csinálni, jó is lesz a végeredmény. Amiért mégis az első variációhoz visszatérek az, hogy az egyik oldalon beágyazom a hálót a ragasztóba és ráfordítom az élvédőre amikor a derékszög másik oldalán akarom elsimítani a saroknál felpúposodik a háló, aztán glettelő sarkával meg kell húzni, macerássá teszi az egészet. Viszont amikor kész szerintem sokkal jobb, mert a hálón jobban tapad a ragasztó mint a fémen. A gyári élvédőkön gondolom végig hozzá van ragasztva a háló és ez nem fordul elő.


Még úgy lehetne jól csinálni a második variációt, hogy az egyik felét beágyazni és megvárni amíg megszárad a ragasztó - addig más felületen dolgozni - és ha megkeményedett akkor ráfordítani az élvédőre a hálót és megcsinálni a másik oldalát.

2016. okt. 18. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!