Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mosható festék mikor javasolt...

Macóbogyó kérdése:

Mosható festék mikor javasolt teljes szoba és plafon festésére?!

Figyelt kérdés

Abban szeretném a segítségeteket kérni , hogy enyhén penészedik a lakásban egyes szobák sarkai. Tudom ezt festéssel nem lehet megszüntetni ,hiszen a probléma forrását kellene megszüntetni amire majd tavasszal lesz lehetőség.

Olvastam a neten , hogy sokan penész gátló kezelést és mosható festéket javasolnak.

Esetleg van valakinek tapasztalata ezekről a dolgokról?



2016. okt. 24. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A mosható festéket tudod törölgetni és nem jön le...habár a penészt inkább le kell fújni és nem össze vissza maszatolni.

Nekünk a fürdő és a konyha penészgátlós fürdő és konyhai mosható festékkel van lekenve. Tapasztalatot nem tudok írni mert a konyhába páraelszívó a fürdőbe meg szellőztető lett beépítve és utána lett ezzel lefestve.Így azért egy sima festékkel is jobb lett volna már a helyzet. A penészedésgátlós cuccok se csoda szerek, ha az van a festékbe akkor egy kicsit később jön ki a penész mint amelyikbe nincs. Szóval azok a penészes részek ott lesznek majd és le is kell fújogatni tehát kérdés megéri e a drágább festéket venni és lefesteni mindent ha aztán amúgy is fújkálod. Én amikor hipoval fújtam semmi különbséget nem vettem észre a mosható és nem mosható festék között, persze ha utána törölgettem is volna akkor nyilván a nem mosható le jött volna,de pár fújás után már nem lehetett szemmel látni a penészt így felesleges lett volna még törölgetni (és sok értelme se lett volna mert amúgy is újra penészedik)

2016. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen falazatú lakásról beszélünk? Melyik sarkok penészednek? Alsók, vagy felsők? Megoldott-e a rendszeres és kielégítő szellőztetés? Milyen fűtésed van? Mi van a penészes falak másik oldalán? És még kb tucatnyi kérdés merül fel, mielőtt a festésnek nekiugranál.
2016. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélem nem így adtál egy pofont a szarnak, hanem a hiba okát szüntettétek meg.
2020. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!