Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vettem egy gorenje kombinált...

Vettem egy gorenje kombinált tűzhelyt, és most villanyszerelő azt mondja hogy teljesitménynövelés kellene, meg 3 fázis hogy elbirja a hálozat, tényleg igy van?

Figyelt kérdés
A növeléses megoldás többszázezer lenne,ami elég drága,viszont mondott olyat is hogy lehetne egy fázis is,csak akkor mikor sütő menne akkor mondjuk mosogép nem menne,melyiket erdemes választani tényleg ekkora felujitas kell egy tüzhely miatt?

2017. márc. 24. 06:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Én örülök neki,hogy tűzhelyvásárlás előtt szerelővel is beszéltem,mert amikor még villanybojlerunk volt és ment a mosógép meg pl tv ilyen alapok akkor a vízforralót már nem lehetett bekapcsolni. 240ezer volt cakk pakk,hogy 3x16 A lett (új helyre is került az óra és még a fő vezetéket is cserélni kellett).

A jövőre nézve jobb a növelés

2017. márc. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

persze, hogy így van, miért mondana hazugságot a villanyszerelő? A 3 fázis beszerelés költség nem hozzá megy (csak a szerelés), hanem az áramszolgáltatóhoz.


Ha kisebb teljesítményű sütőt veszel, azt elbírja a hálózat, de használni nehezebb lesz.

2017. márc. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

A villanyszerelő úgy gondolja,hogy 1 fázis csak a tűzhelyet látná el .Nem gondolom mindenkinél 3 fázis lenne,akik villany tűzhelyet használnak.Az lehet,hogy az óra utáni kis megszakitó nem lenne elégséges,és ezt cseréltetni kellene a lakossági legnagyobbra.Nem vagyok bent biztos,de mintha itt olvastam volna 1 kérdésnél,ez 32A most .Majd ezután lenne belső szerelés is,legalább is a tűzhelyhez megfelelő vastagsági vezetéket oda vinni .

Egyébként valóban nem kell minden nagyfogyasztónak egyszerre üzemelni .

2017. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem vettem ilyen tűzhelyet. A villanyszerelőm megbízható ember, de ő is átalakítást javasolt, és nem akartam rá költeni.
2017. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon örülök, hogy mikor megvettük a házat, legelőször a villanyszerelőt hívtam a teljesítménynövelés miatt. Szintén három fázis, 160 ezerbe került, de ebből 60 ezret közvetlenül az EON-hoz fizettünk csekken. Bár itt volt egy Gorenje gáz-villany tűzhely, én hoztam a saját villanytűzhelyemet. Mi egyúttal az összes vezetéket is kicseréltettük, így úgy gondolom vagy 20 évig nem lesz rá gondom. Remélem:)

Egyébként sem baj, hogy megléptük ezt a teljesítménynövelést, mert így a hegesztőtrafót, és egyéb nagy teljesítményű gépeket is nyugodtan lehet használni.

2017. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

"tényleg ekkora felujitas kell egy tüzhely miatt?"


Csak, ha használni is akarod!!

(Persze hülyeség lett volna előre megérdeklődni, hogy elbírja-e a hálózat?!)

2017. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
No, az igazság azért az, hogy léteznek teljesítménykorlátozásos üzemmódok is, de hát az nyilván nem megoldás, ha valaki nagy háztartást vezet, és/vagy türelmetlen.
2017. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32Amperig ingyen alanyi jogon jár.Csak ami fölötte van azt kell pengetni.3x16A nél 16×4500forint.+átalakítás.150-200ból megállhat.
2017. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

"32Amperig ingyen alanyi jogon jár."

Ha a mérőhely szabványos, ELMŰ-nél általában régi mérőhelyre csak 25A-ig adnak bővítést.

"Csak ami fölötte van azt kell pengetni. 3x16A nél 16×4500forint.+átalakítás. 150-200ból megállhat."

Ha nem kell szétvésni egy emeletnyit, stb.

2017. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én pont ezért nem vettem villany főzőlapot és sütőt, mert tudtam, hogy esélytelen, hogy elbírja. Mindkettő gázos nálam, ill. a sütőben van egy grill, ami elektromos, de azt nem használom.

Na, hogy erről is meséljek, ez sem annyira egyszerű történet...

Előtte egy különálló tűzhely volt a helyén, egy gázcsonk, rajta elzáró csap, ahogy az lenni szokott.

Megvettem mindkét készüléket, magyarországi webshopból lett rendelve. Konyhabútor elkészült, készülékek a helyén, (ki a frász gondolta, hogy ez ilyen bonyolult), felhívtam a helyi márkaképviseletet, kijöttek, azt mondja a szerelő, hogy nincs rajta Mo-i megjelölés, azaz nincs rajta az, hogy "Hu". Mondom és akkor mi van? Hát nem esett át mo-i felülvizsgálaton és ez így nem szabványos. Mindkét készülékre ezt mondta, majd távozott, azért 18 ezerrel legombolt, mondván felülvizsgálati és kiszállási díj! Ja és egyébként is két csonk kell, külön elzáró csappal.

OK, ment a levelezés mindkét webshoppal, hogy akkor most mi a bánat van... Értetlenül álltak a dolog előtt... Akik totál nem voltak képbe ezzel a rendelettel, azoktól vettem a főzőlapot, ez volt a mall.hu, ugyanakkor maximálisan korrektek voltak, visszavásárolták volna, eldönthettem volna, hogy náluk költöm el, vagy visszaadják a pénzt (mindezt jóval 14 nap után!).

A másik (már nem emlékszem a cégnévre) nem voltak ennyire elfogadók, állításuk szerint ők ezt mo-i márkaképviselettől vásárolták (kiderült, konkrétan onnan, ahonnan én a szerelőt kihívtam) és lehetetlennek tartották, hogy ez szürke importból származzon, nekik erről van szállítólevelük, tudják bizonyítani. Felhívtam újra a márkaképviseletet, hogy mondja már el miként lehet az, hogy egy olyan készüléken nincs meg ez a bizonyos Hu jelzés, amit maguk szállítottak le annak a cégnek, akitől vettem a készüléket. A faszi teljesen ki volt borulva, a stílusa meglehetősen lekezelő és nagyképű volt. Közben hívtam "szimpla" gázszerelőket, hogy alakítsák ki a két csonkot két elzáró csappal. Megcsinálták. 30 ezer. Másodjára sikerült csak, mert elsőre nem fért a fejükbe, hogy nem lehet csavaros kötés. (őrület!)

Közben én a sütőn megtaláltam mégis csak azt a Hu jelölést, ismét hívom a márkaképviseletet, hogy rajta van a Hu jelzés! Hallgatás után, rákérdezett a csonkra, mondom az megvan oldva. Akkor küldi a kollégáját. Végül Ő maga jött ki, egy fiatal sráccal, a srác dolgozott, addig Ő meg nagyon ráért így igyekezett felvilágosítani olyan témában amihez nekem semmi közöm és nem kell tudnom róla, hogy miért nem volt jó a csavaros kötés, hogy milyen hiba lehet abból, hogyha nincs bevizsgálva Mo-on a készülék. Ki a szart érdekel, hol tartozik ez rám? Egy vevőnek az a lényeg, hogy jó legyen, működjön és alap elvárás egy ilyen készüléknél, hogy csak olyat lehessen vásárolni, ami minden követelménynek megfelel. Úgy egyébként mondta, hogy én sem vettem észre elsőre, hogy rajta van a Hu jelzés. Ebből leszűrhetitek mennyire is volt intelligens az illető. Nekem kellett volna észrevennem, ill. én sem vagyok jobb nála, mert én sem vettem észre. Holott ez az Ő dolga lenne, Ő a márkaképviselet, ismernie kéne a készüléket, pláne azt a típust, amit Ő maga szállított le annak, akitől vettem. :)

Ja és úgy egyébként elmondta azt is, hogy nem lehet fiók mögött az elzáró csap, mert ezért büntetnek, stb.

Tudom és kéne rá egy szelep, ami akkor nyitja csak ki a gázt, ha megy az elszívás, esetleg leválasztó KK kapcsoló, meg hasonló idiótaságok, nem? (Ez ipari szinten egy normális elvárás, de nem egy magánlakásban egy konyhában!) Ilyen hülyeségekkel teremtenek munkát, ill. teremtenek olyan munkalehetőséget, ahol nem kell kvázi megdolgozni, valamit alkotni, termelni a pénzért cserébe. Azért is jó, mert statisztikát javít és mert a semmiből szerzett pénzből visszaosztanak az újra és újra megújítandó vizsgák által, adó adójának az extra adója.

No ezek után lett volna pofája ismét pénzt kérni a kiszállásért, bekötésért. Mondtam, hogy fájdalomdíj, viszlát.

Nincs vége a sztorinak, mert ott volt még a főzőlap. No azon valóban nem volt Hu jelzés, lehet, hogy erről a rendeletről nem is tudott a mall, tök mindegy, mert nem akartam visszavásároltatni, a gáz szerelő is azt mondta, ha van hozzá nyomásszabályzók, ami magyar szabványnak is megfelelő, akkor nem lesz vele gond és én is úgy gondoltam, hogy így van. Hívtam egy sima gázszerelőt, helybélit, bekötötte, nem keresett rajta Hu jelzést, gar.papírt kitöltötte. 20 ezer. További szép napot!

Na szóval így akár simán ellehet költeni annyit gázkészülékek üzembe helyezésére, mint amennyibe kerülne egy vill. felújítás annak érdekében, hogy vill. tűzhely megfelelően működhessen.

2 és fél hónap tortúra volt ez a dolog!

2017. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!